Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetne a régi autóm...

Hogyan lehetne a régi autóm ajtó csukódását megkönnyíteni?

Figyelt kérdés
A régebbi autóknál jellemző hogy "bekell vágni" mint a budi ajtót. Mi erre az orvosság? Bicepszből kell kinyitni, olyan mintha hozzá lenne tapadva a foglalatához vagy nemtudom. Egyébkén 2003 punto. Nomeg alapból nehezen jár. Valaki javított már meg ilyet? Ötletek?
2019. jan. 16. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Lada kilincset illetve a kitámasztó rudat zsíroztam. Valamennyit segített.
2019. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha neked a 2003 öreg akkor nem tudom mit mondanál az én igazán öreg mercimre :D


Ajtópánt nincs berozsdásodva, bekoszolódva????

Azt lehet befújni szilikonnal vagy WD40-el és beolajozni...

Ha tapad a gumi az ajtón akkor denaturált szesszel körbe kell törölni majd befújni szilikonnal...

2019. jan. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van az előttem szólók írták!A kenés nagyban megsegíti a zárak,csukópántok müködését.Valamint Puntón is valószínüleg van állítási lehetőség azon a karon ami a B oszlop közepén van és abba csukódik bele az ajtóvan levő zár.Kicsit el lehet szórakozni vele de a végeredmény akár 2 ujjal is könnyedén becsukható lehet.Az ajtógumikra én is a szilikont ajánlom(bőven megkínálva vele)vagy pedig a glicerint.Ezek a szerek a nem kívánt ajtó tapadás megakadályozása mellett alkalmasak az ajtók befagyásának megakadályozására is.
2019. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenki király köszönöm
2019. jan. 16. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáteszek az előttem szólókhoz, hogy az ajtó lógása is okozhatja a nehéz csukódást. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy leguggolsz az ajtóval szemben és figyeled, hogy nyitáskor mennyit mozdul lefelé.
2019. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!