Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nyár alatt össze lehet...

Egy nyár alatt össze lehet szedni a jogsira a pénzt diákmunkával?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok szakgimis. Nagyon szeretnék már vezetni és olvastam hogy 16 és fél éves kortól ellehet kezdeni a jogsít. Első internetes KRESZ tesztem 56 pontos lett semmi átolvasás tanulás nélkül. Azt néztem jobbik esetbe is 200ezer forint a jogsi. Két havi nyári diákmunkaval meglehetne szerezni? Lehet éretségire faterék fizetnék de az még 2 év és jobban szeretek mindent magnak venni.
2019. jan. 18. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez előtt 11 évvel sikerült, pl ha elmesz Balatonra, valami büfébe, ott siman osszeszeded
2019. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Simán meg lehet szerezni 2 honap alatt rá a pénzt, attol függ hová mész, mennyi az orabéred...


számolnod kell azzal hogy olyan 40-50k az oktatás(ne elerningel csináld, sokkal jobb ha el is magyarázzák) 4400/ora a vezetés(eböl kell 29) akkor egy elsősegély ami olyan 18k ...kb ennyi

2019. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*olyan 4600 a kreszvizsga a gyakorlati meg olyan 12 körül van
2019. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

200ezer a minimum, amit rá kell szánni, de fölszaladhat 300ezer fölé is egy B kategóriás jogosítvány, és előre nem lehet tudni mennyi lesz majd a végösszeg.

Két hónap alatt diákmunkával azért nem egyszerű 200-300ezer forintot megkeresni, ahhoz nagyon jó helyet kell találni.

Nem lehetetlen, de nehéz. Alap kérdés, hogy hol találsz jól fizető munkát, hivatalosan nem dolgozhatsz napi 8 órát, lesz-e aki bejelentés nélkül is alkalmaz, és meg is fizet? Erre itt nem találsz választ, neked kell megkeresned a lehetőséget.

Írták, hogy menj a Balatonhoz... ha nem a közelében élsz, többszáz kilométerről nem olyan könnyű kiruccanni a tóhoz, és ha nem otthonról jársz melózni, annak költségei is vannak (feltéve, ha egyáltalán elengednek).

Valóban a vendéglátózás lehet az egyik lehetőség, strandokon, fesztiválokon, csakhogy oda nem könnyű bekerülni, főleg 18 év alatt.

Multi cégeknél nem tudom milyenek a lehetőségek, a mezőgazdasági munka viszont szerintem felejtős, kimerítő munkáért alig fizetnek valamit. Kivételek lehetnek, de a lényeg, hogy rajtad múlik, találsz-e jól fizető munkát, főleg, ha olyan helyen élsz, ahol a felnőttek dolgoznak napi 8 órákat havi 150 ezerért.

2019. jan. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogosítványnál sose a "jobbik esetet" nézd. És nem éri meg olcsó iskolába menni, ők lehúznak más módon.
2019. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ahogy írják minimum 200 de inkább 300 ezerrel kell számolni és utóbbi a valószínűbb.


Diákmunkánál azt is nézni kell, hogy ha nem időben kezded el keresni akkor nem lesz helyed sehol. Én legalábbis így voltam. Még Pesten is betelnek, nem hogy vidéken. Nekem az jött be anno, hogy már suli mellett eljártam egy-egy helyre fixen és így nyárra is engem hívtak.

2019. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!