Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül ténylegesen...

Mennyibe kerül ténylegesen egy autó fenntartása hónapra lebontva?

Figyelt kérdés

Semmi extra igénybevétel nincs. 1.6 benzin motor, 2005-2007 körüli japán autó.

Az üzemanyagot most ne vegyük bele !


Gondolok itt hónapra lebontva egy átlagos havi kiadásra amit az autó igényel. Ha éves szinten adjátok meg, annak is örülök!


Köszönöm!


2019. jan. 20. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ennyi infóból lehetetlen megmondani. Sokat számít az autó előélete is, de még az sem garancia semmire.
2019. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően amivel mindenképpen számolnod kell, az a biztosítás meg a gépjárműadó. Egy ilyen autóra a gépjárműadó mondjuk egy olyan 18-20e Ft körül lehet éves szinten. A biztosítás meg sok mindentől függ. De számoljunk most egy 100-ast a kötelezőre (ez is egy évre). Ha először van neveden autó, és még a húszas éveidben vagy akkor ez reális is. (120.000/év)


Na akkor amire még biztosan költened kell az a műszaki vizsga két évente. Annak az ára 20.000 Ft körül van egy sima személyautóra. (1 év= 10.000)


Aztán ami előre kalkulálható költség az az olaj és szűrők cseréje. (Ha azt vesszük, hogy 10.000 km körül mész egy évben, akkor számoljuk ezt évi egyszer keletkező költségnek az egyszerűség kedvéért.) Egy ilyesmi típusú autóra, ez legyen mondjuk 50.000 Ft mindenestül.


Tehát 180.000 Ft/év a minimum! Ehhez még hozzájönnek a pár évenkénti nagy szervízek, amikor bizonyos kopó alkatrészeket kell cserélni mint pl: fékbetét, féktárcsa, de akár a vezérlést is ide vehetjük.


És akkor még ezen felül minden egyéb dolog ami elromolhat.


De amúgy baromi nehéz így mondani bármit is. Ennek a kérdésnek csak úgy van értelme, ha leírod a konkrét típust, azt hogy évente hány kilométert mész, főként milyen távokat teszel meg, a biztosításhoz szükséges főbb adatokat leírod stb... Akkor egy átlagos becslést adhat az ember, de így csak tapogatózni lehet.


Régen azt mondták, hogy számolj 50 Ft-ot minden megtett kilométerre. Na, ezt tudom neked is ajánlani.

2019. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A pontos költségeket mindig csak utólag tudod meg.

Mennyibe került, és nem mennyibe fog kerülni...

Arra meg tippelni sem lehet, hogy neked milyen költségekkel kellene számolni, már a kötelező biutositáson elbukik a mutatvány (használj kalkulátort, csak te tudod megadni a kért adatokat)

Az sem mellékes, jogy benzines, vagy dízel az autó, az már a biztosításnál is számít, a többi meg előre nem számolható, a dízellel lehet spórolsz a kútnál, de egy komoly meghibásodás javítása több évnyi spórolás összegét elviheti a szervizben. Jósold meg mikor kell turbót, kettős tömegű lendkereket, részecske szűrőt javíttatni?

Szerencséte nem túl gyakran, de mikor?. Kopó, elhasználódó alkatrészeket mikor cseréled, egyáltalán mikorra kopnal el? Nem tudod előre.

Abból kalkulálhatsz, hogy mennyi pémz van a számládon, milyen kiadásokat tudsz elviselni, de az is csak kalkuláció, nem pontos.

2019. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ajaj... volt már hasonló kérdés itt régebben és vérre menő viták kerekedtek belőle.

Éppen ezért csak annyit, hogy amit itt írnak, azért ne vedd teljesen készpénznek!

50Ft/km az üzemanyagon felül?! Havonta kb 2000km-t megyek. Ez alapján 100.000Ft lenne az autóm havi fenntartása az üzemanyagon felül?! Hm, érdekes...

2019. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehetetlen megmondani. Nem tudhatod előre mi fog tönkremenni az autón. Mert tönkrefog az biztos. Én Suzukit vettem, mert a lakáshitelem mellé csak ez fért be. Megbízható, olcsó fenntartású autónak számít. Első, középkorú tulajtól vettem és vásárlás előtt szakszervizben megnézettem.

Első héten tönkrement a benzinpumpa[ 20ezer] következő hónapban az ABS kocka [50ezer]. Azóta csináltattam nyelestengely csapágyat 90ezer, kuplungcsere 50ezer.

Milenne, ha nem lenne megbízható.

2019. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A hivatalos költségekkel biztosan lehet számolni, a többi erősen változó.

Megvetted, átírattad, ezt most felejtsük is el. Onnantól kezdve van neked éves szinten KGFB-d, ezt ki tudod számolni bármelyik internetes kalkulátorral. Ennél az az általános szabály, hogy lehet havonta is fizetni, de a legolcsóbb az, ha éves díjfizetést választasz. Mindegy, le lehet osztani azt is havi szintre. Van gépjárműadó, ezt is ki lehet számolni interneten. Ezt évi két részletben kell fizetned, ezt is leoszthatod havi szintre. Illetve kétévente van műszaki vizsga, ez 20.000 Ft körüli összeg. Ezt is leoszthatod, ha szeretnéd.

Ezt a hármat összeadod, máris van egy olyan összeged, ami biztos. Ezen túl a karbantartás, javítás már egyedi, attól függően, mennyire szervizigényes és költséges az autó és milyen szinten szeretnéd megőrizni az állapotát.

2019. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm mindenkinek. Természetesen gondoltam, hogy pontos adatokat nem tudtok mondani.


22/f 2015 óta van jogsim, napi szinten 100 kilometereket teszek meg munkám végett, de az nem saját autóval.Munkába 8km oda 8km vissza napi szinten ezen felül ha mennék valahova akkor lenne nyílván használva. Mondjunk napi 25-30kmt. Balesetem még nem volt, se részes se okozóként.


De akkor a fix. kiadásokat leírtátok onnantól kezdve pedig szerencse és autó kérdése.


Köszönöm.

2019. jan. 20. 18:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy nem tudjuk kiszámolni másik személynek a fux kiadásait, mert ahhoz pontos adatokar kell megadni!

Számold ki magadnak, szinte mindenre találsz kalkulátort az interneten.

Vagyonszerzési illeték kalkulátor, kötelező biztosítás kalkulátor, stb.

2019. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha évi 15-20000 között mész és te is sok mindent megcsinálsz rajta akkor tapasztalatom alapján 100-150000 között megáll. Ha mindent szerelővel csináltatsz inkább 150-200000 körül alakul + biztosítás, adók, tankolás...


nekem 2018: 16000 km 350000 Ft, de ebbe volt egy nyári kerék garnitúra új gumikkal 170000 ért. ez nem kellett volna mert jók voltak a nyári kerekeim, de 15"-ről 17"-re váltottam. kapott egy chip tuningot 40000 ért ami magával hozott egy 50000 es turbó geometria takarítást. A szerelő szerint ha nem chipeltetem még éveket elment volna tisztítás nélkül. Szóval a vágyaid sokat tudják módosítani a fenntartási költségeket. Ha ezeket az extrákat levonom akkor 90000-ből megállt volna az évem.

2019. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az enyémet levezetem:

E36 1996 316i

2017 08 17 a jogsim kiállításának ideje.

Autó 2017 12 13 óta van nálam.

1998-as születésű vagyok (jelenleg 20 éves)

Így a biztosításom a tavalyi évre kb 130, idei évre 95 ezer volt egy összegben fizetve.

Ehez hozzájön:

11000ft teljesítményadó

25 ezer 2 évente műszaki vizsga

Kb. 15 ezer forint olaj és szűrők cseréje, de magamnak csinálom két évente.

Évi 5000 forint megyei autópálya matrica

5 évente egy aksi 30 ezer


Szóval lematekozva egy évre ha csak áll az autó:

(95000+11000+25000/2+15000/2+5000+30000)/12=havi 13417 forint.

De ilyenkor még csak egy helyben áll az autó. Nem cseréltél fékeket, nem cseréltél semmit ami meghibásodik, és nem mozdultál vele egy métert se mert nem tankoltál bele. Aztán van olyan hogy azt mondja hogy na most akkor jöjjön egy 50 ezres szervíz, mindegy milyen autót veszel.


Szerintem ha havi 20-30-at minimum nem tudsz félretenni rá akkor felejtős. Az úgy a belépő, bármilyen autót is veszel.

2019. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!