Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül ténylegesen...

Mennyibe kerül ténylegesen egy autó fenntartása hónapra lebontva?

Figyelt kérdés

Semmi extra igénybevétel nincs. 1.6 benzin motor, 2005-2007 körüli japán autó.

Az üzemanyagot most ne vegyük bele !


Gondolok itt hónapra lebontva egy átlagos havi kiadásra amit az autó igényel. Ha éves szinten adjátok meg, annak is örülök!


Köszönöm!


2019. jan. 20. 16:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utóirat. Hülye voltam. Az aksi árát 2-4 el el kell osztani. De mindegy is. Max havi 1000 forinttal lesz kevesebb.
2019. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezzel a felhasználással nem az első egy év havi átlag kiadása lesz sok, hanem utána amikor a sok hidegüzem miatt jönnek a problémák. Azt pedig lehetetlen saccolni
2019. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Értelmetlen a havi bontás. Nekem megbízható (szándékosan nem írom milyen kocsim) van hogy két olajcsere (6-8 hónap) között semmilyen váratlan költséget nem produkál, csak tankolom.

Viszont pont most fordult elő, hogy megvettem az éves matricákat (25eFt), az aktuális olajcsere és szűrő anyagokat (28eFt) majd váratlanul elkezdett veszedelmesen csikorogni a jobb első fék. Kiderült, hogy 1mm-re kopott az egyik betét, felfeküdt a tárcsa vállára. Szombat reggel, azonnali csere volt szükséges, így felárral ez 30eFt-os váratlan kiadást eredményezett. Várhatóan a következő 6-8 hónapban megint csak tankolni fogok, így azt javaslom, hogy ne havi bontást nézz, hanem minimum két éveset, azaz két műszaki vizsga közti időt.

Mivel műszakira, ha gond van, akkor költeni kell előtte, így az reálisabb képet ad a költségekről.

2019. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. jan. 21. 13:48
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az első évre megvétel elött +200-at tegyél félre. Abból nem tankolsz, nem csinálsz semmit. Az csak arra van hogy ha valami gáz van akkor legyen.

Utána havi egy 20-ast ugyan így félre teszel. Ennyivel nem lesz gáz.

Ha meg nincs 20 felesleged havonta akkor nincs miről beszélni egy swiftnél se.

2019. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!