Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy az autós...

Miért van az hogy az autós közösség nagy része frusztrált gyökerekből áll?

Figyelt kérdés

Itt is megfigyelhető. Ha nem azt a tipusú autót veszed mint ami neki van (itt pl a sok gyökérnek a swift vagy az ignis a nagyon menő) akkor le vagy hordva. Meg se hallgat, rávág minden szart amit az interneten a többi tapasztalatlan gyökértől össze olvas, meg amivel magát nyugtatja esténként hogy ne menjen össze a szerszám. Pedig még egyet nem látott részletesebben mindegy miről van szó. Csak sztereotípiákat ismételgetve okoskodik az emberek nagy része. Az is csak azért hogy lehordja a másikat.

De nem csak itt. Az egész autós közösség erről szól. Mindenki azt hiszi hogy csak ő tud vezetni, és mindenki azt hiszi hogy csak az ő szrja a jó, és mindenki aki nem olyat vesz ag vagy csóró vagy kompenzál mert kisfarkú.

Tudom hogy ilyen az internet. De ez lassan már egy vicc.


Nincs drága autóm, csak tisztán tartom és a márka neves. Sose vágok fel, nem arra vettem, de multkor benzinkútnál odajön egy csávó a csorómobiljával és elkezd nekem feszíteni hogy szerinte feleslegesek a drága autók, meg mennyit is eszik az mert az övé csak 6-ot eszik. Meg neki nem kell ilyen hogy tudjon csajozni. Mikor mondtam hogy jólvan ha megvolt a mai kompenzációs kiselőadás akkor elköszönünk egymástól akkor meg jött azzal hogy ő is vehetne ilyet mert milliókat keres, de ez buta ötlet lenne ilyet venni.

Komolyan? Mi bajuk van az embereknek autó téren? Fszért nem lehet nyugodtan megbeszélni?

Én azt veszem észre hogy nem a gazdagabbak verik magukat az audijukra, hanem a kisember arra hogy "áh nem kell az audi, jó nekünk a swift is az sose megy tönkre". Aha. Rozsda, vezérlés, hidrotőke, gömbcsukló.

Minden autón mozognak az alkatrészek. Kopnak, fogynak.

Bárhova nézek a neten az emberek egymást szídják csak mert más márkajelzés van a szrjukon. Mindegy hogy Honda, Suzuki, BMW, Opel, Audi vagy Volkswagen.

És nem azok csinálják ezt akik R8-ban ülnek. A 200-600 ezres racsingbetyárok és az 1.3 megmondóemberek.


Komolyan ennyire tellik? Nem hiszem el hogy nem lehet enélkül élni. Meg kéne már tanulni leszrni hogy a másiknak milyen szrja van. Én is leszrom neki milyen van, őt se érdekelje már az enyém. Főleg ha csak okoskodni jön oda hozzám és azt hiszi jobban ismeri a szromat amikor most látja először. Vicc ez az egész autós kultúra itt magyarországon.


2019. jan. 21. 07:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%
Igazad van.
2019. jan. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Én a magam nevében visszautasítom az általad leírtakat, szerintem itt a legjobban frusztrált te magad vagy.
2019. jan. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Igazad van, de te is elég komolyan szenvedhetsz valamiben.

Én az ilyeneket elengedem már rég. Olyan autóm van, ami minden racionális érvet mellőz azok számára akik a lehető legolcsóbb közlekedőedény elven értékelik az autókat. De nem izgat. Inkább az elismerő pillantásokat és biccentéseket értékelem, mint az esetleges hozzá nem értők frusztrált fröcsögését.


Ja és vitázni eleve nem állok le velük, mert nem érdemes. Meggyőzni nem lehet az ilyeneket semmiről

2019. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

2-es. Valamilyen szinten elismerem én is az vagyok. De azért mert mást nem olvasok csak ilyeneket. Amikor az ember megpróbál segíteni ténylgesen valakinek akkor mindig ott a sok megmondó ember aki mindent jobban tud. Persze a megoldáshoz nem jutunk közelebb, csak megkapjuk hogy "gyútsd fel azt a szrt" meg " megérdemled mert ilyet vettél". Nagyon produktív.

Mikor csávó állt a tesco parkolóban és próbáltuk beindítani a kocsiját akkor is odajön egy másik, megkérdezi segíthet-e. Végül nem segített csak előadást tartott hogy neki 8 éve megvan a toyotája és nem volt még vele baj, meg hogy a francia autók szarok. Majd mikor letudta a napi vállonveregetést magának ment a dolgára.

Másik alkalommal segítünk egy csávónak. Egyszerű kerékcsere lett volna, mert a gumi megadta magát, de az emelési pontok használhatatlanok voltak a kocsin. Alternatív pontok után kutatva odajön egy idős fazon. Benyomja alá az emelőjét, műanyaghoz. És hiába mondtam neki hogy ne tegye, ismerem a modellt nem bírja ki, magyarázta hogy csak higyjek neki, és magyarázza hogy neki csak több tapasztalata van mint nekem. Elkezdni emelni. Beszakad az egész. Aztán káromkodott, elköszönt és elment. Szegény tulaj meg csináltathatta azt is meg.

Az ilyenekből van elegem. De az ilyenek hurrogják le az embert folyamatosan.


És igen. Elismerem hogy ez engem erőteljesen tud frusztrálni.

2019. jan. 21. 07:49
 5/27 A kérdező kommentje:

3-as. Na igen, de ez már évek óta gyűlt bennem.

Most hogy kiadtam már nem is érdekel annyira. Csak tényleg idegesítő tud lenni amikor valaki nem tapasztalatok alapján hanem az interneten vallásszerűen összeolvasott és eleget ismételt hülyeségetkre alapozott tudással akarja megmondani arról a tutit amiben te a két kezeddel heti szinten jártas vagy. Vagy pedig azt hiszi hogy azért mert ő idősebb, te meg csak huszonéves fiatal vagy, ez feltétlen azt is jelenti hogy mindenben okosabb.


Mikor elég sok ideig hallgatja az ember akkor fel tud gyülemleni az indulat. Pedig csak annyit szeretnék hogy ne okoskodjon bele nekem senki az én dolgaimba ha érdemben hozzátenni nem tud.

2019. jan. 21. 08:02
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted a Suzuki mint márka nem neves? :D gondolom csak az ezres 95 ös Swiftet ismered... Hajómotor, motor stbről nem is hallottál?

Am miėrt gyökerezed a Suzukist? Szerinted mind az? Lehet amiben a segged mereszted neves marka hasznalói meg mind homokosok. Pl te... Nah?

2019. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy te is frusztrált vagy.
2019. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6-os. Ne értsd félre. Semmi bajom nagyban a márkával. Swift az pont nem, de sok másik suzuki nagyon is tetszik. Egyik álomautómat is ők gyártották (cappuchino), emellett sok modelljük van amit szivesen kipróbálnék (pl samurai)

Ellenben az a mártír és kamukirály kultúra ami a swift körül van szerintem egy vicc. Nem azt mondom hogy szr. De hogy semmi se megy benne tönkre, meg ha mégis akkor minden két forint bele, messze hazugság.

2019. jan. 21. 08:11
 9/27 A kérdező kommentje:
Meg nyílván nem akarok általánosítani. Tudom jól hogy a nagyobb részük normális ember aki inkább a maga dolgával törődik. Ha forgalomban 10-et megállítanánk 9 minimum kedves normális ember lenne aki tesz az egészre. De azt tapasztalom hogy valamiért a legtöbb megmondóember mind közülük kerül ki...
2019. jan. 21. 08:13
 10/27 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te vagy frusztrált. Én leszarom kinek milyen autója van, a sajátommal meg elégedett vagyok. Persze van véleményem, de azt csak akkor mondom, ha kérdezik.
2019. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!