Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme az akkumulátor...

Van értelme az akkumulátor cseréjének akkor is, ha jól működik?

Figyelt kérdés
12 éves az autó, 80 ezer km-t ment (Mitsubishi Colt, 1124 cm3), és még az eredeti akkumulátor van benne, ami eddig mindig tökéletesen működött, most a téli időszakban is. Most azt mondta valaki, hogy ki kellene cserélni, mert majd egyszer csak váratlanul leáll. De ha jó még, akkor minek cseréljem? Mi várható?

2019. jan. 24. 19:20
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Én akkor cserélek akksit ha már hallható hogy nehezen indul vele a verda
2019. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aztán az a szerelő be is vizsgálta az akksit vagy esetleg látnoki képességei vannak?Nem mindig az akksi öregsége számít!Ha nyugodt akarsz lenni akkor gurulj be egy autóvillamossági szerelőhöz,kérj töle egy terheléses akkubemérést!(jóval olcsóbb mint egy új akksi) Ott minden kiderül!
2019. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A "szerelőt" csak az irónia miatt írtam !☺
2019. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szerelő volt, csak egy ismerős.
2019. jan. 24. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne cseréld ki, mert amit veszel utólag, az sosem lesz olyan jó, mint amit a gyárban beletettek. Nekem is van egy 10 éves kisautóm, abban is még a gyári akku van, most télen 1 hét állás után is pöccre megy. Egyszer biztos meg fog halni, de ez minden akkunál és autónál bekövetkezik egyszer.
2019. jan. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell. A leállást nem tudom, hogy az autóra érted vagy az aksira? Az autó nem fog menet közben megálni.

Ezt a 3-4 éves csereperiódust a gyártok sulykolták belénk, kinek adnák el az új aksit ha mindenki 10en évekig használná őket?! Majd ha legyengűl akkor ráér cserélni.

2019. jan. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ez egyértelmű.
2019. jan. 25. 08:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én autómban 15 éves eredeti aksi van még, pedig dízel.

Pöccre indul a hidegben is.

2019. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ez elkeserítő, hogy amíg gyári akkuk sokszor kibírnak 10+ évet, addig a külön megvásárolt új akku csoda ha a felét kibírja. És hiába venne az ember drágábban, akkor sincs...
2019. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!