Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha meleg motornál is...

Normális ha meleg motornál is gőzölög az autó kipufogója?

Figyelt kérdés

24 éves benzines autóról van szó, és bármennyit megyek vele, hol kevésbé, hol jobban gőzölög a kipufogó.Természetesen amíg hideg addig eléggé, ahogy melegszik kevésbé, de még mindig soknak érzem.

Nincs semmilyen illata, csak sima gőznek tűnik.Hőfok rendben,víz van, semmi különöset nem észleltem.

Az eddigi benzines autóimnál nem emlékszem, hogy ennyire gőzölögtek volna, de lehet,hogy nem figyeltem.

Kérdés, hogy ez mennyire normális, mit kéne megnézni?


2019. jan. 31. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A benzin égésekor vízgőz is keletkezik, ami hideg időben láthatóvá válik.
2019. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Mit kellene megnézni?

A hőmérőt az udvaron, mielőtt elindulsz.

Ideális esetben egy bemelegedett Otto-motoros autó kipufogógáza (kötekedők kedvéért: a dízelé is...) szén-dioxidból és vízgőzből áll.

Ha hideg van, a vízgőz kicsapódik, és cseppekké áll össze, amit már páraként érzékelünk.

Nagy hidegben a szomszédos földgázüzemű hőerőmű kéménye is tömény fehér "füstöt" ereget, ami csak vízpára...

2019. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de ahogy haladok a forgalomban az enyém javában gőzölög, másé meg nemigen.

Kevés autót látok ami igen.

Illetve ahogy említettem nem rémlik,hogy az előző autóim ennyire gőzölögtek volna, de ha ez ennek ellenére is tejesen normális akkor köszönöm, megnyugodtam.

2019. jan. 31. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Katalizátoros?
2019. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen.
2019. jan. 31. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem is gőzölög. euro6 benzin. a kémiát és fizikát nem lehet átverni ;)

a benzin égésejor vízgőz keletkezik, ez hidegben kicsapódik, azt látod.

2019. jan. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is, euro 6 most vettem nemrég es gőzölög de nwm foglalakozok vele inkább gőzölögjön mintsem maradjon a rendszerbe a víz és rohassza a kipufogó rendszert
2019. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!