Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit érnek a gyári, szép...

Mennyit érnek a gyári, szép állapotban megmaradt Riga, Verhovina kismotorok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Riga 3, 4, 12, 16-os és Verhovina 3, 4, 5, 6-os típusokra. Szeretnék picit újra keveréket méricskélni és szerelgetni alkalomadtán. :)

2019. febr. 1. 11:36
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
37%

Ezeknek régen sem volt semmi értékük,mára meg aztán tényleg semmit nem érnek!De ami a legnagyobb baj velük hogy már nagyon sok évvel ezelőtt kihaltak az utakról,igy eleve találni is nehéz ilyet,föleg jobb állapotút,vagy egyaltalan vasarlasra erdemes peldanyt!Cserébe alkatrész sincs hozzá,ugyhogy ilyet maximum a vitrinbe vegyél nézegetni mert hasznalni nem fogod tudni!

Nekem annak idejen volt verhovinám......életem legszebb napja volt.......mikor eladtam!!!!!!

2019. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szabad árasok, használati értékük kicsi, de eszmei értékük lehet magas...

Attól is függ, hogy az eladó porfogó lomként tekint rá, vagy veterán érdekesség, aminek negkéri az árát.

Simsont is lehet venni néhány tízezerért, és 250ezerért is árulják, a vevő döntése, hogy éri-e.

Az általad említettek használati értéküket tekintve soha nem voltak jó motorok, de az idő múlása ezt olykor megszépíti

[link]

Annyi a reális, amennyit te annak gondolsz.

2019. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:

Így, laza 30-40 év után, "..szép gyári állapotú"-t tudod hogy hol fogsz találni?

Talán a gyár múzeumában.

Azok viszont nem eladók. ;)

2019. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, vitrinbe vedd nézegetni de ne világjárásra. :))

A keleti kismotorok közül a Babetta 213 volt a kedvencem és üzembiztos. A típusszáma is mutatja hogy más mint a többi, nyugati exportra gyártottak belőle néhányat. Krómozott sárvédők, gyárilag egy sebességessé lett visszaalakítva és más elnyűhetetlen extra tulajdonságokkal lett megáldva. Majd mikor elkészült egy ilyen jó típus, a gyártást is abbahagyták. Ezzel a típussal megtettem a Győr-Bukarest (tehát Románia) távolságot oda-vissza, de el nem romlott út közben.


Ha a 3 km-re lévő szomszéd faluba kellett mennem és választhattam Riga és bicikli között, akkor inkább a biciklihez nyúltam mert tudtam hogy azt nem kell szerelni út közben. Úgyhogy akkor adj pénzt ilyenekért ha sok pénzed van mert használni nem fogod tudni. Csak az unokáknak megmutatni hogy 14 éves korodban még ilyennel motoroztál.

2019. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!