Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Jármű Szolgáltatási Platform...

A Jármű Szolgáltatási Platform valamennyi rendszámot tartalmazza?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból többször próbáltam lekérni a család két régi autójának -3 betűből és 3 számból álló - rendszámát, azonban a Jármű Szolgáltatási Platform rendre azt írja ki mindkettőnél, hogy a rendszám nem került Magyarországon kiadásra. Mi lehet ennek az oka?

2019. febr. 1. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, én minden autónknak letudtam kérni az adatait. De mégis mennyire régi autóról van szó?
2019. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyan régen vonták ki a fogalomból, hogy már be sem kerültek az adatok a rendszerbe esetleg?
2019. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az egyik autó egy 1990-es négyütemű Wartburg, a másik egy 1994-es VW Vento. Mindkettőnek a család volt az első tulajdonosa. A helyzetet azért sem értem, mert az OkmányApp-ban -amely ugye fizetős szolgáltatás -korábban lekértem az autók adatait, és mindkét autó szerepel azokban. A Warburgot 2012-ben vonták ki a forgalomból ideiglenesen, míg a VENTO még forgalomban van.


Azt hittem, hogy a tesztüzem miatt nem teljes az adatok köre, azonban a tesztüzem végével, azaz ma is nem találja a két rendszámot a rendszer.

2019. febr. 1. 20:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Végülis nem titok a két autó rendszáma sem. A Wartburg-é: ASU-614, a Vento-é: EYJ-757.
2019. febr. 1. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy veszem észre, mintha a véglegesen kivont autókra is ezt az üzenetet adná a rendszer.
2019. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az se feltétlenül igaz, hogy a régóta forgalomból kivont jármű adatait a rendszer nem tartalmazza. Tavaly októberben a Duna alacsony vízállása miatt a folyóból előkerült Lada rendszáma EHG-600. Ezt a rendszámot a rendszer tartalmazza, a kocsit 2001-ben vonták ki a forgalomból.


Szóval nagy itt a kavarodás, úgy látom.

2019. febr. 2. 14:08
 7/8 anonim válasza:
Szia! Ugyanezt írja ki hogyha új rendszámot kapott az adott jármű!! Én a Régi rendszámmal nem tudtam megnézni csak az újjal....
2019. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Többnyire, amit 2005 előtt kivontak , azt nem tartja nyilván a rendszer, de a központi nyilvántartásban benne van karton alapján.
2019. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!