Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autónál járó motornál...

Ha autónál járó motornál leszedem a szelepfedelet, lesz baja neki?

Figyelt kérdés
Az autóm hidrotőkés, volt cserélve mind a 16, de az egyik gyári hibás, így ki szeretném deríteni, melyik csinálja. Ha leveszem a szelepfedelet és beindítom a kocsit, csinál kárt? Olajt szétfröcsköli a motor?

2019. febr. 4. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Á, nem de amikor indítod jól hajolj fölé, különben nem látod, hogy melyik szorul cserére.
2019. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Normális választ kértem, nem szeretem ezt a fajta hozzáállást. Tudatlan vagyok ebben a témában, nem értem, miért kell a másikkal baszakodni, ha már egyszer tudod a választ, ha valaki nem ért hozzá, tájékoztasd, nem az, hogy "hajol fölé, hogy jól lássam a cserére szorulót"...
2019. febr. 4. 21:30
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjad az első válaszadót, nem evett palacsintát ,most kekeckedős kedvébe van. Kérdező, ne vegyél le semmit, menj szerelőhöz , Te írtad, hogy miért.
2019. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Voltam szerelőnél, megerősítette, cseréltetett velem 30 ezerért olajat, jól lehúzott. Nem akarom itthon kicserélni, van egy jó szerelőm, csak neki ki van a töke velem, mivel folyton a motor kattogásával basztatom. Én csak azt akarnám megnézni, melyik az az egy hidrotőke, ami hibás.
2019. febr. 4. 21:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha csak nincs olyan füled, mint a zenészek 1%-nak, akkor sehonnan sem fogod tudni "fülre" kideríteni, hogy melyik hidrotőke csattog. Egyik szerelőnk is magabiztos volt. Azután még egyesével 5 hidrotőkét rendelt, mire megtalálta a bűnöst. :-)
2019. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Oké hogy nem értesz hozzá. De akkor, kérdem én, miért akarod magad kideríteni hogy melyik a "rossz"? Ha egyáltalán rossz. Ezt honnan tudod? Még szakik sem tudják megmondani hogy melyik a rossz mert nem lehet bele látni a hidrotőkébe. A másik meg, hogyha gondolkodsz egy kicsit, akkor tudod hogy ott tocsog az olaj, mert kell a kenés a vezérműnek. Nyilván nem érdemes levenni a szelepfedelet és úgy járatni a motort mert tiszta olaj lesz minden. Oké, most mondhatod hogy videón láttál már olyat hogy fedél nélkül járatták a motort és egy csepp olaj sem repült ki. Ez függ a motor konstrukciójától is, meg attól is hogy mennyire van már eldugulva a motor olajrendszere. Ne ebből indulj ki.
2019. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1. Onnan tudom, hogy hidrotőke, hogy mondta a szerelő.

2. Októberben kapott olajat, szűrőt, 16 hidrotőkét és 3x át lett mosva a rendszer. Azonban elkezdett csattogni a hidrotőke, az elején hangosan, majd elhalkult. Így kapott a héten megint új olajat, gyárit 30 ezerért jól lehúztak vele.

3. Biztosan nem fogom mind a 16-ot cserélni, ha csak 1 csattog, és megint kib@*zni 60 ezret megint az összes cserélésére.

4. Nem vagyok süket, a fülemmel nincs gond, eddig sikerült leszűkíteni 1 oldalra, így már csak 8 közül 1 szar, ezt sztetoszkóppal sikerült kideríteni. Továbbá annyira csattog, hogy a süket is halja, nem lesz nehéz azonosítani.

2019. febr. 5. 10:03
 8/15 A kérdező kommentje:
Illetve azért akarom én kideríteni, mivel mint fent írtam, a szerelőmnek ki van a töke velem, hogy mindig a motor csattogásával zaklatom. És gondolkodtam, tudom, hogy van kenés a vezérműnél, szerelő többször is leszedte nekem járó motornál az olajbetöltő sapkát és nem frecsegett az olaj, pont ezért tettem fel a kérdést, hogy mi van ha? A motor pedig z14xep.
2019. febr. 5. 10:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Z14xep nép a twinport is csattoghat!!!!!!
2019. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is z14xep motoros autóm van, cserélni kell rendszeresen az olajat es jo az, de sose lesz egy halk motor.... mindig vmi kerreg csattog, ezt megszoktam már.
2019. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!