Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autónál járó motornál...

Ha autónál járó motornál leszedem a szelepfedelet, lesz baja neki?

Figyelt kérdés
Az autóm hidrotőkés, volt cserélve mind a 16, de az egyik gyári hibás, így ki szeretném deríteni, melyik csinálja. Ha leveszem a szelepfedelet és beindítom a kocsit, csinál kárt? Olajt szétfröcsköli a motor?

2019. febr. 4. 21:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az oké hogy új volt az összes tőke, de ha a motor meg dzsuvás, olajsaras, akkor az újak is hamar meghalhatnak. Na most azzal ne kísérletezz hogy fülre megállapítod hogy melyik csattog, mert az még profiknak sem megy. De egyébként mindegy is hogy melyik az, az összeset ki kell szedni és egyenként átnézni, kipucolni. Aztán az egy dolog hogy ez kész, de a motort is ki kéne pucolni, különben eljátszhatod ezt 2-3 havonta. Gondolom, a szerelő nem igyekezett neked ebben segíteni.
2019. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A sapkánál nem törvényszerű hogy jöjjön az olaj, de ha leveszed a fedelet az más. Tudod mit? Kezdem már érteni a szerelődet.
2019. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Twinport nem csattog, annyira gyökér nem vagyok, az volt az első dolog, amit megnéztem, ez mint mondtam hidrotőkés, több szerelő/hozzáértő mondta, mikor látták a kocsit. Olajcsere ennél az autónál vagy 8 évig nem volt, kintről behozott, mikor megvettem, akkor is csattogott.
2019. febr. 5. 16:20
 14/15 A kérdező kommentje:
Ma leszedtem a sapkát, a lyukra ráraktam a kezemet, olajos lett kicsit. Így járó motornál nem fogom leszedni a szelepfedelet. Viszont le fogom venni a fedelet, megnézni mi van bent. Köszönöm az eddigi válaszokat megkaptam a feltett kérdésre a választ!
2019. febr. 5. 20:48
 15/15 anonim ***** válasza:
Motoröblítőt kell rakatni bele olajcsere előtt.
2019. febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!