Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autóban van tempomat...

Ha egy autóban van tempomat azzal főúton vagy autópályán mindig jobb fogasztást lehet elérni mintha és tartanám a lábam a gázpedálon?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, ha nem miért?
2019. febr. 7. 16:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

a tempomat igazából kényelmi dolog, nem a fogyasztás miatt van.

hosszú úton ha nincs nagyon forgalom, akkor jól esik használni.

2019. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a dombos dologgal azért nem értettem soha egyet, mert ha egyszer 140el akaro menni, akkor az emelkedőn is menjen 140el, tehát én tempomat nélkül sem veszem el a gázt, sőt, még jobban nyomom, hogy tartsa a sebességet. Lejtőn meg a tempomat ugyanúgy elveszi a gázt.

Amúgy meg ja, az M3 fele tele van komoly emelkedőkkel, az M1 szintén, Ausztriában brutál nagy szintkülönbségek vannak, Németországban pedig az autópályák nagy része abból áll ki, hogy mész fel, majd le, megint fel, megint le.

2019. febr. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az M1-en, mind az a 2 komolyabb domb 200 km alatt már teli van?


Egyébként igen, ahogy az utolsó írta, mivel tartani fogod a sebességet dombon és emelkedőn is, nem pedig lejtőn gyorsítasz, emelkedőn lassítasz, ott is a tempomat nyer.

2019. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12: dombosnál ne autópályára gondolj, hanem sima orazágútra.

az autópályán nem váltakoznak úgy, meg ott eleve a nagy sebesség miatt kb csak a légellenállás számít, meg hogy mennyit nyomod a fékpedált.

2019. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy az M1-nek is a fele dombos :D

Országúton már más a helyzet persze, ott alapból nem is használok tempomatot, mert ha emelkedő van, akkor valószinüleg kanyar is lesz, és azt én a lábammal szeretem irányítani.

2019. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!