Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonban alkudozás?

Szalonban alkudozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Több helyen is olvastam már, hogy egyesek alkudoznak, egy új autó vásárlása esetén. Ezt mégis hogyan kell képzelni? Hisz egy szalonban meghatározott árak vannak és annyi. Mégis hogyan lehet mondjuk egy 7 milliós autót 6.5-ért elhozni vagy még olcsóbban? Akinek van vele tapasztalata elmondaná hogyan megy ez legalább nagyvonalakban?



2019. febr. 10. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
úgyhogy 2 percmúlva az asztalon van a pénz vagy átvan utalva
2019. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És az attól miért jó a szalonnak? Ha hitelre adja el sokkal többet lehúz az emberről. Tehát ez így nekik még mindig nem bolt.
2019. febr. 10. 18:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is attól is függ mennyibe kerül az autó, van-e rá valami akció éppen, na meg lehetőleg ne a legolcsóbb, alapfelszereltségű változatot akard venni extrák nélkül.

Elmész 1-2 szalonba, megkérdezed mennyibe kerülne amit kinéztél. Itt már eleve azt mondják majd, hogy ennyi meg ennyi, de... adnak kedvezményt ha veszel hozzá ezt meg azt még. Vagy alapból is ajánlanak valamennyit.

A nem a legjobb ajánlatot adóknál elmondod, hogy kaptál jobb ajánlatot és ők tudnak-e ettől jobbat ajánlani. Valószínűleg fognak, hiszen azt akarják, hogy ott vedd.

Stb, stb... így el lehet "játszani" egy darabig. A lényeg, hogy több helyen is kérdezősködj, így többféle ajánlatot kapsz.

2019. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már logikusabban hangzik.
2019. febr. 10. 18:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A szalonnak tökmindegy, hogy hitelre veszed-e (ha nincs egy hitelezéssel foglalkozó üzletáguk is), hiszen a bank átutalja nekik az összeget rögtön és te a banknak törlesztesz.

Ha van külön üzletáguk erre (pl. Porsche bank), akkor lehet, hogy jobb nekik a hitel mert többet törlesztesz, de akkor meg nem jutnak rögtön a pénzükhöz, úgyhogy megint csak mindegy.

2019. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek meghatározott árak, "ajánlott fogyasztói árak" vannak, amitől a kereskedő eltérhet, ha akar.


A "szalon" az egy vállalkozás, aki egy adott viszonteladói áron kapja az autót a gyártótól, ez az ár viszont erősen függ attól, mennyi autót adott el mondjuk tavaly, ezért nem csak abban érdekelt, hogy minél nagyobb haszna legyen egy autón, hanem abban is, hogy minél több autót eladjon.

2019. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Például azzal is lehet alkudni ha kérsz metál fényezést hozzá bónuszként.

Én még régebben úgy alkudtam hogy a CD- rádió helyett csak magnósat tetettem bele és a különbözetből meg fel raktak egy gyári vonóhorgot. Se Cd-t se magnót nem hallgatok. Meg a régi autót beszámították de azt is feljebb srófoltam, mert az újra várni kellett 3 hónapot. Így kb 180000 ft-ot sikerült alkudnom, a vége akkor 3.5 milla volt.

2019. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Így érthetőbb a dolog.
2019. febr. 10. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A listaárak tájékoztató jellegűek, úgy vannak kialakítva, hogy bőven lehessen alkudni, és még ezután is bőven nyereséges a biznisz a kereskedőnek. Már azzal engednek 100-200 ezer forintot, ha belépsz a szalonba, és annyit sem mondasz, hogy csókolom.
2019. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán kérsz sok helyről ajánlatot.

Én ha mentem valamerre ott volt egy szalon bementem és kértem arat.


Hondara alkudni felesleges, lexusra 10 százalék volt, fordra ha kommersz 10-15 százalék lazan.

A mustangra nem akartak adni de külföldön sikerült 14 százalékot a listaárbol leszednem. Ismerős suzukira 15 százalék felett kapott, és elvileg az opel is sok százalékos.

2019. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!