Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót vennénk, Opel,...

Új autót vennénk, Opel, Dacia, Suzuki?

Figyelt kérdés

A használt kocsikat rövid keresgélés után kizártuk, mert kereskedőknél majdnem csak széthajtott dízelek vannak (Zala), túlságosan meg nem értünk az autókhoz és félünk, hogy befürödnénk valamivel.


Új autók közül eddig csak Opel Astrával szemezgettünk komolyabban, 4 millió körül vannak.

Most még egy Dacia Logan vagy Sandero (Arctic felszereltséggel) merült fel mint ötlet, vagy esetleg Suzuki, de ebből még nem néztünk semmilyen modellt.


Mit szeretnénk:

- Türhető méretű csomagteret és nagyjából kényelmes férőhelyet 5 embernek (az Opel Corsa például ezért esett ki).

- Nem szoktunk gyakran cserélni kocsit, csak ha már muszáj, tehát ez is valószínűleg gazdasági totálkárig lesz hajtva (15-20 év). Ebben az időtávlatban tehát jó lenne, ha bírná és nem kezdene el szétrohadni mondjuk 10 évesen.

- Dízel kizárva. 90%-ban városban lesz használva az autó, de van évente pár hosszabb út országon belül. Nem tudom mennyire szenvedős egy ezer köbcentis Dacia-val autópályán menni, meg esetleg főútvonalakon előzni.

- Extrák tekintetében nagy igények nincsenek, klíma mindenképp legyen, meg központi zár, bár gondolom ez manapság már majdnem mindenben van.


Milyen új autót ajánlanátok 4-4,5 millióig a fentiek figyelembe vételével? Nagyon szemezgetek a Daciaval és bármennyire is előítéletes vagyok velük szemben, mégiscsak nagyon olcsóak. Mi a buktató velük kapcsolatban?



2019. febr. 14. 20:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Neked kell dönteni, kifizetni az autót, ha az Astra megfelel a kívánalmaidnak, eshet arra is a választásod.


Ajánlották a Suzuki Vitarát, SX4 Crosst.

Ezeket már benzinesből is csak turbó motorral forgalmazzák, és inkább fizetnék többet a 4 hengeres motorért, mint megvenném a legolcsóbb 3 hengeres verziót, úgy meg kívül vannak a megjelölt kereten.

2019. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ja, hogy a J Astra sedanról van szó! Akkor javítom magamat, igazad van az valóban annyi.

Ha nincsenek nagy igényeid, nem zavar, hogy kereken egy évtizedes technika, dög nehéz és amiatt lomha is, csak egy "közlekedőedény" kell, akkor megfontolandó.

Daciáknak néztem egyszer a konfigurátorát, elég vicces tételek vannak. Viszonylag olcsó hozzájuk minden. Az újabb modellek külsőre szerintem egész vállalhatóak, ennél bővebb tapasztalatom nincs a márkáról.

Suzukiból új Vitarája és S-crossa is van egy-egy kollégámnak. Nem panaszkodnak rájuk, nincs velük baj. A beltér nekem kissé puritán a Vitarában.

2019. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én is Suzuki Vitara vagy J Astra között vaciláltam, utóbbira esett a választásom. A faceliftes Vitarát céges autóként sikerült kipróbálni, GL+ felszereltséggel, de egy 15 éves Astrából átülve is lehangoló volt. Kemény műanyagok (igaz a műszerfal teteje puha), és az érintőképernyős fejegység is olyan mintha valami tunerjóska rakta volna bele. Amúgy a 140 lovas motorral szépen megy, a technikával nincs gond de a körítés nem győzött meg. Az Opel sem annyira nagy szám szerintem, de ennyiért (4.6) xenonnal, 17-es felnivel, a navit kivéve full extrásan nem volt rossz döntés, és az anyagminőség is ide billenti a mérleget, egy lapon sem lehet említeni a Dacia/Suzuki párossal.

Igazából egyik sem rossz választás, ha az anyagminőség nem számít akkor bármelyiket veheted mert közlekedni mindegyikkel lehet.

2019. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Édesapámnak Dacia Dusterje van a felsoroltak közül, 2014 óta teszi a dolgát, kötelező szervizeken kívül nem volt vele gond eddig. Ne várj minőségi belsőt, eléggé olcsó kinézete van, de teszi a dolgát becsülettel. Viszont hogy kibír-e 15-20 évet komolyabb pénzbeli ráfordítás nélkül, az kérdéses. Lehet.
2019. febr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Opel
2019. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Dacia Logan,

Nyugodtan lehet vele furikázni városban is pályán is, de hogy ne csak az én véleményem legyen.:

[link]

2019. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Dacia Logan lett, Arctic felszereltség, az alap 1000-res szívó benzin, feláras színnel és tolatókamerával. Átiratással együtt megállt 3 millió alatt. Eddig elégedettek vagyunk vele.
2019. ápr. 5. 23:04
 18/20 anonim ***** válasza:
Használjátok egészséggel :) Megfelelő figyelemmel, szervizeléssel sokáig autó fog maradni.
2019. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

# 17


nekünk is épp ma szóltak hogy megérkezett, ugyanez csak alap szín és kamera nélkül :)

2019. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hopp, nem kamera van hanem radar. :D
2019. ápr. 6. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!