Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért hanyagolják...

Az emberek miért hanyagolják el az autójukat?

Figyelt kérdés
Sok olyat látni hogy kb. szétesik az ember alatt a kocsi, csörög, zörög amellett vagy fél éves kosz van rajta. Ez mire jó?

2019. febr. 16. 11:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A csilivili autóval Budapesten ugyanabban a kutya szaros utcában megyek a dizel golf orrom ala füstöl ugyanúgy az hogy más mit gondol magasról teszek rá.
2019. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Célja nem a szépség, hanem a funkcionalitás."


Azért az autóbuz..ság meg a leszarom hozzáállás között szerintem még van egy pár fokozat... Semmi baj azzal, ha valaki nem tartja tisztán rendszeresen. De ha fontos a funkcionalitás, akkor abba beletartozik az is, hogy rendben tartja. Mint ahogy a szerelő sem dzsuvásan rakja el a szerszámait, hanem eltakarítja időközönként. Minek eltakarítani, hisz úgyis megfelel a funkciójának, ugye? Legalábbis szerinted. Szerintem meg továbbra is igénytelenség, amit alapvetően nem negatív jelzőként definiálnék, pusztán csak egyfajta állapotjelzőként értem.

2019. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Most hogy jön ide a kutyaszar meg a füst?
2019. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"De ha fontos a funkcionalitás, akkor abba beletartozik az is, hogy rendben tartja. Mint ahogy a szerelő sem dzsuvásan rakja el a szerszámait, hanem eltakarítja időközönként. Minek eltakarítani, hisz úgyis megfelel a funkciójának, ugye?"

Tévedésben vagy. Dzsuvásan eltenni egy szerszámot ugyanúgy csökkenti a funkcionalitást (pl. nehezebben lesz használható legközelebb, vagy hamar beáll, tönkremegy), mint nem karbantartani egy autót.

Ugyanakkor egy autó funkcionalitásából semmit nem veszít, ha egy horpadással nem rohanok egyből karosszériáshoz, egy faág által végigkarcolt ajtót nem viszek egyből fényezőhöz vagy egy lelopott emblémát nem fogok egyből ebay-t bújva pótolni.

Persze lehet ezt igénytelenségnek nevezni, de az igénytelenség számomra ott kezdődik, ha belehányok és nem takarítom ki, vagy ha az asszony szétdobálja a mekis zacskót és utána nem szedetem össze vele.

Ellenben sosem értettem azokat, akiknek elhanyagoltnak számít az egynapos por, az ujjlenyomatos tanksapka vagy a műanyag "króm" díszlécről fél négyzetcentiméteren lepergő ezüst festék. Ez akármit is mondasz, nem törődés hanem autóbvziság.

2019. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Ez csak az elvetemült autóbvzik számára tűnik igénytelenségnek. Normális ember számára az autó nem egy dísztárgy amit naponta fényesíteni kell, hanem egy - fegyelem! - jármű. Célja nem a szépség, hanem a funkcionalitás.


Kérdezhetnénk azt is, az emberek miért babusgatják úgy az autójukat, mintha az több lenne egy közlekedési eszköznél? De nem kérdezzük, mert épeszű ember leszarja, mit csinál a másik. Csak pár bolond autóbvzi foglalkozik folyton az autójával - és ha épp van egy fél szabad perce, akkor mások autójával."


Mert nem keveset dolgoztam azért az autóért és megbecsülöm. Ezen kívül alapból általában vigyázok a dolgaimra. Valamint szeretem a tiszta rendezett környezetet. A telefonomat sem vágom be a táskámba a kulcscsomó mellé. Veszek hozzá tokot, fóliát, néha letörölgetem az ujjlenyomatokat. Igaz, a mostani még csak egy éves lesz, de használati nyomot nem találsz rajta. Ugyan ez igaz a laptopomra. Otthon a lakásban sem dobálom szét a koszos alsógatyáimat, "fő a funkcionalitás" jeligével, igyekszem viszonylagos rendet tartani. Vegyészként laborban dolgozom. Ott sem állnak hegyekben a koszos eszközök, hanem minden el van mosogatva, elpakolva. Ha valami kell, csak kihúzom a megfelelő fiókot és ott van tisztán, használatra készen. Céges autókat is vezetek. Nincs igazán gazdájuk, minden nap más viszi őket. Tudom milyen az, mikor a több éves cipőről lehullott sártól nem látszik a szőnyeg, több hónapos/éves csirkecsont van az ajtózsebben, ragad a mocsoktól a kormány, undorítóan büdöset fúj a klíma. Aztán a nap végén átülök a saját autómba, ami olyan mint ha most jött volna ki a szalonból. Nekem feltűnik a különbség és egyáltalán nem bánom, hogy tiszta autóban ülök.

Ettől szerintem még nem autó/telefon/stb búzi az illető. Ehhez nem is kell folyton az autóval foglalkozni. Trutyis idő végén lemosatom. Kap havi egy belső nagytakarítást. Ha koszos s szőnyeg, fél percbe se telik nagyjából kirázni.

2019. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kinek mi a fontos.


Sokan takarítani nem szeretnek, mások sportolni, egészségesen étkezni, időben lefeküdni aludni.


Én személy szerint úgy vagyok, hogy használati tárgy ami idővel elkopik és majd lesz másik. Illetve idővel előjön a kérdés, hogy megéri-e egyáltalán javíttatni, rendbe tenni, mert több pénzt elvisz mint a kocsi értéke.

2019. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk én igyekszem alap szinten rendben tartani (céges). Nem minden alkalommal, de most, hogy itt a jó idő elvittem mosatni, kiporszívóztam.


Viszont látom munkahelyem környékén egy másik cég autóját. Az oldala meghúzva, folyamatosan merő retek, még áll rajta a télről megmaradt latyakos-havas szutyok. Azért szerintem azt az 1500 Forintot megérné havi 1x hogy lemossák.


Ismerősömre konkrétan rászóltak, hogy időnként mosassa már le a céges autót, mert az imázst rontja.

2019. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ahogy írták nem foglalkoznak vele leginkább, nincs ideje, ha szétesik akkor könnyen bír venni helyette másikat, miegymás. Meg olyanok is vannak akiknek még tankolni sem nagyon van bele pénze. Ez is egy létező jelenség.
2019. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!