Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es robogóval egy 140...

50-es robogóval egy 140 kilométeres út mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Egyetem miatt fontos lenne elvinnem a motoromat, csak kétszer kéne megtenni ezt a távolságot egy évben maximum. (Nyilván először oda, majd a tél közeledtével vissza).

Időben nem számít, a busz is 3 óra minimum.

4 ütemű Yamaha Jog robogóval kéne megtennem, folyadékhűtéses és 8300km körül futott. (8 éves kb, korábban napi 24km ment 3000km-en keresztül) Az elektronika 55-60nál leszabályoz, olyan 50-nel mennék.

Nem lenne nagyon megterhelő, avagy káros a kopó alkatrészekre nézve egy ekkora út?


2019. febr. 17. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy Babetta 213 típussal megtettem a Győr-Románia távolságot oda-vissza. És semmi baja nem lett. (Ez a 210-esnek egy továbbfejlesztett változata).
2019. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ezt bírni kell neki.
2019. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A robogónak semmi baja nem lesz.

Neked viszont lehet: elzsibbad a lábad, megsüketülsz a motorzajtól, ideges leszel a centiző autóktól, kamionoktól.

2019. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te jobban el fogsz fáradni tuti és 50el menni elég sok idő. Ja az űthibákat is meg fogod emlegetni.
2019. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Simsonnal a rekordom egy nap alatt 230 km. 250 lett volna de hazafele az utolsó 20 km nél megállt. Onnan futón hoztam haza. Túlságosan húztam neki 50 km en keresztül hazafele, nagy volt a rezgése és a megszakítón fel lazult egy csavar, egyik kábel elengedte így nem volt szikra. Itthon 10 perc alatt megcsináltam, elég bosszantó volt, hogy ilyen kis hiba miatt lerobbant.


Egy nagy kerekű robogóval meg 130 km a rekordom egy nap alatt, ezt kb egyhuzamban tettem meg, párszor álltam meg pár percre, hugyozni, inni, ilyesmik. Telefonoztam kicsit, addig pihent a kecske. Ez egy léghűtéses scarabeo.

2019. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jó minden porcikája, és folyadékos is a hűtése akkor elvileg bírnia kell.
2019. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A motornak nem lesz baja, inkabb te zsibbadsz le, de ha koran elindulsz, parszor megallsz pihenni nem lesz gond. Mondjuk en robogoval kevesbe forgalmas utat vagy idopontot valasztanek , a sok idiota miatt.
2019. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hasonló gondolatok fordultak meg a fejemben is! Rendben van a motor, oljacsere, hűtővíz, légszűrő gondozva van, még a gumi is csak 1 éves rajta.

Az út nyilván hosszú, (olyan 3 órához közelít, de néhány pihenőt természetesen beiktatnék. Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek.

2019. febr. 18. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 2 ütemű motorral nem nagyon mennék messzire, de ezt nyilván neked kell tudni, hogy be -e vállalod. Én egész nyáron motoroztam, 50-60km es távokat mentem, és pont tegnap mentem vele a városba amikor megadta magát.. A gyűrű eltörött ami a dugattyún van és egy szép karcot bele faragott a henger falába.. Egyébként 50el végigmenni olyan úton ahol 90-110el közlekednek az autók hát kicsit veszélyes.
2019. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!