Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek után lesz még értelme...

Ezek után lesz még értelme 8-10 éves dízeleket venni?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy mindenáron próbálják visszaszorítani és előbb-utóbb kivonni a forgalomból a dízel autókat.

Valamilyen dízel autóban gondolkodom én is néhány év múlva, de nem tudom, hogy bele kell a fent említettet is kalkuláljam a dologba vagy nincs értelme?

Gondolom a vadi új (1-2 éves) autókra még nem vonatkoznak a korlátozások, de egy 10 éves autóra?



2019. febr. 20. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a cikkeket rendesen. Ezek mind külföldországban történnek, nem itthol.
2019. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Persze, de ha már most elkezdődött külföldön akkor itt is el fog. Ha nem két év múlva akkor lehet, hogy 4 év múlva. Meg ha el akarok menni külföldre autóval akkor nem mehetek mert dízel autóm van?

Ez így nem buli szerintem.

2019. febr. 20. 14:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Magyarország átlagosan 30-40 évvel van lemaradca a nyugati országoktól. Tehát ami nyugaton most történik, az itthon átlagosan 30-40 évvel később (akkor is szarul vagy gagyi módon). Másrészt attól függ milyen külföldre akarsz menni. Egyelőre a hiszti csak a paranoid németeknél van, bár pár év múlva kilobbizhatják más ny-európai országokban is. Tehát ha oda akarsz menni, akkor vagy bérelsz más kocsit és azzal mész vagy repülőzöl, vonatozol. De sok más ország van még az ún. Külföldön, sok szép hellyel, én nem aggódnam ezt túl.
2019. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni. Németeknél sárga plecsnis dieselem volt, ami már egyes belvárosokba nem mehet be. Ha nem hannover vagy bréma belvárosában akarok furikázni, akkor nagyon nem érdekel, és´ha nem lett volna öreg, nem is adtam volna még el.


Most a zöld plecsnivel még bemegyek mindenhová, de ha szorítanak is, ahhoz kell pár év.


Egyébként meg ha lecseng, lenne egy ötösöm rá, hogy majd a nagyobb teljesítményü benzineseket fogják kikezdeni.

2019. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A nagyobb probléüa nem a gyártóknál van, hanem a felhasználóknál.

Az lesz a jövő kérdése, hogy ott mennyire, és hogyan fognak szigorítani.

Nem kizárt, hogy lesznek közúti, környezetvédelmi ellenőrzések, mert hiába a gyártók felé a szigor, ha az autó használók "takarékossági megfontolásból" a részecskeszűrőt nem javíttatják, cserélik (mert az drága), hanem kiiktatják.

2019. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hol olvasod, és mi a valóságalapja? Egyenlőre az a helyzet, hogy Németországban (ahol elméletileg a legszigorúbb szabályozások lennének), nyugodtan furikázhatsz bármilyen régi dízellel, néhány utcát leszámítva. De azokat sem tudják ellenőrizni sehogy.
2019. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8-10 éveseket nem, inkább újat vegyél ha teheted. Az enyém pont holnap lesz egy éves és imádom. Nagy ívben teszek a hisztériakeltésre. Lehet hogy néhány év múlva ezzel az Euro6-ossal sem hajthatok be néhény nyugat-európai nagyváros belvárosainak bizonyos résezire. Na bumm, nagy veszteség nem ér. Én olyan szabályozásvól még nem hallottam, hogy gázolajjal működő autó ne léphetné át az országhatárt, vagy hogy a városhatár táblánál le kell parkolni vele a kukoricásban.
2019. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Annyira tehát nem sötét a helyzet mint ahogy azt próbálják néhányan elhitetni, belelátni mindent a dolgokba.

Általában netes fórumokon találkozunk ilyen jellegű cikkekkel, ahonnan aztán szárnyra kap minden.

Kicsit furcsa is volna ami azt illeti, hogy a rengeteg dízel kocsi tulajdonosa autó nélkül maradna.

2019. febr. 20. 14:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Arra azért közép-hosszú távon lehet számítani, hogy szigorúbb lesz az ellenőrzés.

Nem fogják direktben tiltani a dízeleket, de abban van ráció, hogy a károsanyag kibocsátást szigorúbban mérni fogják.

Két ugyanolyan (márka, típus, évjárat) dízeles között is jelentős lehet a különbség, az egyik normálisan működik, a másik folyamatosan kormol - az utóbbiak ellen szigorodhat a fellépés.

2019. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

6# "nyugodtan furikázhatsz bármilyen régi dízellel, néhány utcát leszámítva. De azokat sem tudják ellenőrizni sehogy."


Erre azért ne vagyél mérget. A kollégámnak zöld volt, de szélvédöcserénél ugye elvesztette, és még valami okból nem kért újat, elfelejtette vagy valami.

Berlinben a zöld zónában parkolt, kapott is 80 eurós büntit. Azt hiszem utána tudta csökkenteni, mert nem arról volt szó, hogy nem felel meg az autó, hanem csak hiányzik a plecsni, de ebben már nem vagyok biztos, hogy tényleg csökkentették-e.

2019. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!