Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek után lesz még értelme...

Ezek után lesz még értelme 8-10 éves dízeleket venni?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy mindenáron próbálják visszaszorítani és előbb-utóbb kivonni a forgalomból a dízel autókat.

Valamilyen dízel autóban gondolkodom én is néhány év múlva, de nem tudom, hogy bele kell a fent említettet is kalkuláljam a dologba vagy nincs értelme?

Gondolom a vadi új (1-2 éves) autókra még nem vonatkoznak a korlátozások, de egy 10 éves autóra?



2019. febr. 20. 13:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az a zöld plecsnis dolog már nagyon régi, évek óta ilyen zónákra vannak osztva a német városok. Benzines autók is kaphatnak sárga vagy piros plecsnit, amivel bizonyos helyekre nem hajthatnak be.
2019. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Nem fogják direktben tiltani a dízeleket, de abban van ráció, hogy a károsanyag kibocsátást szigorúbban mérni fogják."


Ezt mondjuk nagyon helyesnek tartom, dupla dízel tulajként.

2019. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Az a zöld plecsnis dolog már nagyon régi, évek óta ilyen zónákra vannak osztva a német városok."


Ez így ebban a formában nem igaz. Inkább azt mondanám, vannak olyan városok, leginkább a tarományi fövárosok, mint Hannover, Bréma, Stuttgart, Hamburg...usw.


A közepesekben is beszélnek folyamatosan róla, de még ritka.


A benzineshez annyit, hogy egy 8 hengeres 92-es autó még kaphat simán zöldet. Magyarul benzinesben ami nem kapja meg, az már úgyis rom.

2019. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92-es?! Nem értek hozzá, pláne, hogy Németországban mi alapján megy a besorolás, de az jó esetben is épphogy Euro1-es. 92 júliusában hozták be az Euro1 normát.
2019. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Most kérdeztem rá a tulajdnosánál, az euro1-re zöld van neki. A dieselt piszkálják, nekem abból az euro3-ra sárga volt. Ha rekatam volna bele partikelfiltert, akkor kaphattam volna zöldet.
2019. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utánakérdeztem közben, euro2-töl zöld a benzinesnek, és sok 1-est át lehet alakítani 2-esre, így lehet zöldje.
2019. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!