Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztosítás él kátyúkárra is?

Biztosítás él kátyúkárra is?

Figyelt kérdés
Tegnap lakott területen kívül belementem egy nagyobb kátyúba, a maximális megengedett sebességgel haladva. Jobb első rugó eltörött, lengéscsillapítóból dől az olaj, gumi szálszakadt lett, az acélfelni meg eldeformálódott. Mikor elvittem a szerelőmhöz annyit mondott, hogy azért rá fog mérni a kasztnira is, mert nem kizárt hogy az is eldeformálódott egy kicsit. Ez alsó hangon 100 ezres kár így. Ilyenre érvényes a biztosítás? Az úton egyébként nincs kint a kátyús tábla, mindenki általában lassan vagy szlalomozva szokott közlekedni, hát az utóbbi most nekem nem vált be...

2019. febr. 21. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

"Biztosítás" - ugye tudod, hogy ebből nem egyféle létezik?

Várj, tudom mit szeretnél: tedd magad elé a szerződésedet, és koncentrálj erősen arra a részre, ahol le van írva, mire vonatkozik. Megpróbálom telepatikusan átvenni.

2019. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Casco igen, ha van.
2019. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kötelezőre gondolsz gondolom, mert elėg azt fizetni minek mást alapon csak az van... Nem nem fizet!
2019. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kötelezőre gondoltam. Casco nem is köthető az autómra, legalábbis mikor ezt kötöttem ezt mondták. Szerződésben nincs leírva mire érvényes, pontosabban a "baleseti" kategória nincs kifejtve hogy mit is takar.
2019. febr. 21. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól tudom, az út kezelőjénél lehet élni kárigénnyel. A helyszínen kellett volna fotókat készíteni a sérülésről és a kátyúról, és nem árt 1-2 tanú se.
2019. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Casco igen, KGFB nem, mivel nem más autós okozza neked ezt. Esetleg lehet jelenteni az útkezelőnél, fotóval dokumentálva hogy a kátyű miatt szakadt ki pl a futómű.
2019. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A kötelezőre gondoltam."

Eltaláltam. Mit nyertem?


"Szerződésben nincs leírva mire érvényes, pontosabban a "baleseti" kategória nincs kifejtve hogy mit is takar."

Az egészen biztosan le van írva, hogy a kgfb az általad okozott kárt fedezi.

Ha a kátyú - vagy a kátyú tulajdonosa - reklamál, hogy kárt tettél a kátyúban, akkor majd a kgfb alapján fizet a biztosítód, nem kell neked zsebből.

2019. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Létezik kötelező biztosításnál is "kátyúkár" kiegészítés, jellemzően párezer Forint pluszért szokták kínálni (biztosító függő).
2019. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kösz a lepontozást srácok, ha valamiről nem hallottatok, attól az még létezik. :-)

KÖBE DEFEKT Gumiabroncs- és Kátyúkár-biztosítás, kiegészítve fényszóró biztosítással, nekem 1830Ft lenne a már meglévő biztosításom mellé kiegészítésként.

2019. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!