Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy 80 ló erős traktoro...

Ha van egy 80 ló erős traktorom és fel szerelem egy turbo-val akkor hány lóerős lesz?

Figyelt kérdés
2019. febr. 23. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem,miért olyan jó kamukérdést feltenni.


Ehhez már nem elég a sima kristálygömb, ehhez jövőbelátó kell.

2019. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Egy motor úgy van jól ahogy meg van építve.

Ugyan is ez olyan lenne,mint a chip tuning. Nem tesz jót az alkatrészeknek.

2019. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Legegyszerűbb megoldás rágyorskötözőzni. De egyben ez is jár a legkevesebb teljesítménynövekedéssel. Ha ez így kevés, akkor akár be is lehet építeni. A maximális teljesítményt maga a motor alkatrészei korlátozzák. Gyári dugattyúkkal, hajtókarokkal, hengerfejjel, vezérműtengellyel talán 100-120 Lóerősre fel lehet húzni, de ehhez ismerni kellene konkrétan a típust hogy mennyi "tuningpotenciál" van benne. Teljes belső cserével, rendes "turbós" vezérműtengellyel, megfelelő hengerfejjel és tömítéssel így látatlanban azt mondanám hogy 200 Lovat is ki lehet hozni belőle. Ezen kívül a gyújtáson biztos hogy módosítani kell (legegyszerűbb és legjobb egy írható gyújtásvezérlő lenne), mert egy turbós motor eléggé más gyújtásgörbét kíván meg mint egy szívó. Valamint ha karburátoros, akkor nagyobb teljesítményhez azt is illene cserélni normális injektorokra. Ezen felül egy egyedi leömlő és szívócsonk is biztosan fog kelleni, egy intercoolert is el kell helyezni rajta, a turbónak ki kell alakítani a víz és olajkörét + még ami most nem jutott eszembe.
2019. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg sikerül rákötni, akkor 70 lóerős lesz, mert a turbó is le fogja fojtani, és a több levegőt nehezebb összesűríteni a hengerben. Ha a több levegő mellé nem adsz több gázolajat, nem lesz több teljesítmény.
2019. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez a 3mas hogy ilyen agyhalott? Hol van rajta karburàtor meg gyújtásvdzérlő??

Egy turbó kell hozzá, módosított vez tengely, adagoló biztos.

2019. febr. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Bocs, magamból indultam ki. Nálunk 3 traktor van a környéken, mind benzines. De való igaz, hogy dízel esetre nem tértem ki.
2019. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6# efelett nem ment el tekintetem.


Milyen traktorról van szó? Ami karburatoros. .

Rotakapa? Mert más benzines traktor nemigen van... Max fűnyíró traktor...

Úgyhogy pontos típust írj már, ha tudsz.

Gugliba kerestem,de nem találtam.

2019. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__74..


Ezek után,komolyan érdekel milyen az a három traktor,ami majd hetven évesen is hasznalatban van

2019. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!