Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Különleges eset. Szerviz nem...

Különleges eset. Szerviz nem tudta megcsinálni, de mégis elvárná hogy fizessek. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Alapvetően én magamnak szerelem az autóimat. De most egy extra bonyolult és szívós hiba keletkezett a projektautómon, így profi segítséget akartam kérni. Egy 82-es német autóról van szó, szóval ott volt idióta tervezéstől kezdve rozsdán és előző tulajok tákolásain keresztül minden ami megnehezíti az ember dolgát. Elgurultam vele egy nevesebb szervizbe. Mivel tudom pontosan mekkora probléma, és egy hónapnyi szívás után tudom mekkora gyomorba vágás ennek a szrnak az összerakása, így ragaszkodtam hozzá hogy ne egy recepcióssal, ne a főnökkel, hanem a konkrét szerelőkkel akik majd dolgoznak rajta, beszéljek.

Direkt nagyon kiemeltem mekkora szívás, elmondtam mennyi mindent csináltam vele, és megkértem hogy csak ennek tudatában vállalják el hogy ez nem legózós rutin munka lesz.


Péntek este hívnak hogy sajnos nem tudnak vele mit kezdeni. De egész héten az egész csapat ezen dolgozott, más munkát nem tudtak vállalni, így szeretnének tőlem 50 ezer forintot kérni.


Én viszont úgy érzem, hogy nem jogos. Ha nem végezték el a munkát nem járna a pénz. Nem hallgattam el semmit pont az ilyen félreértések elkerülése végett. Azt mondták megoldják, nem így történt. Nem tartom jogosnak hogy egy el nem végzett munkáért fizessek. Akkor sem ha ez bevételkiesés nekik.


Mit gondoltok? Holnap megyek. Szerintetek adnom kéne pénzt vagy nem?


2019. febr. 24. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Elvileg dolgoztak vele, rászánták az időt... Ha a mobilodat beviszed egy szervizbe ott is több ezer forint "bevizsgálási díjat" kérnek akkor is ha az derül ki, hogy nem javítható a készülék. Nagyon sok helyen van így, hogy a munkadíjat akkor is ki kell fizetni, ha nem tudnak vele mit kezdeni. Valahol az is érthető, hogy az ember ilyenkor nem szívesen fizet. De azt se lehet senkitől elvárni, hogy ingyen dolgozzon.
2019. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jogos. 50 ezret biztos nem vagyok hajlandó így a semmire kifizetni. A bevizsgálási díjba még benne vagyok. De szerintem ők szúrták el hogy bevizsgálásnál rábólintottak.


Így a bevizsgálási díjról lehet szó, de afelett nem érzem hogy jogos lenne.

2019. febr. 24. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Na, igen. Nem tudom mit csináltak az autón és az mennyi időbe tellett. Így első hallásra tényleg soknak tűnik. Lenne max 10.000, akkor én is azt mondanám, hogy legyenek vele boldogak! De mit tudsz csinálni, azon kívül, hogy a jövőben elkerülöd azt a szervizt?! Ha balhézol, akkor olcsóbb lesz?
2019. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Normális szerelő pont ezért nem vállal el olyan autót amit a tudós tulajdonos otthon bütyköl addig amíg mindent annyira össze nem kutyul, hogy már maga sem tudja mi a baj.Ha valóban dolgoztak rajta, akkor még jogos is lehet amit kérnek.
2019. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ez egy márkaszervizben kb 3-4 óra munka díja. Mivel nem tudták megoldani a problémát, méltányosságból legalább egy részét elengedhetnék. Erre udvariasan rákérdezhetsz, hátha, de nem sok reményt főzök hozzá...
2019. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az autót te butykolted, vagyis nem gyári.


Ennek ellenére ha harmadik fél által okozott problémáról van szó, akkor semmi szerelési könyv nincs hozzá.

Ennek ellenére markaszerviz nem kér pénzt, főleg ha írásos dokumentáció készült róla hogy miért oda viszed es mi a gond.


Szervizek,melyek nem markaszervizek a vizsgálatért is kérnek pénzt.

Markaszerviz nem fog.

Ha pl a nevesebb szervíz neked olyan mint az ESS ford gödön, akkor persze hogy kérnek, nem markaszerviz.

2019. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez jogi kérdés lesz...mert nem végezték el a munkát, amit megígértek.
2019. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha egész héten az egész csapat ezen dolgozott volna megállás nélkül, akkor sok milliós mínuszban lennének, nem 50 ezerben.

Ha van bevizsgálási díj, akkor azt kell fizetni, ha nincs, akkor semmit.

2019. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát holnap bemegyek szerintem és közlöm hogy az aktuális bevizsgálási díjukat hajlandó vagyok kifizetni, de többet nem. Ha egy hétig tartott rájönni hogy nem tudnak vele mit kezdeni az nem az én hibám. Szerintem ez így fair.
2019. febr. 24. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:
És mégis milyen autó ez amit nem tudtak összerakni? Illetve mit kellett rajta összerakni? :D
2019. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!