Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakinek nem volt sosem...

Ha valakinek nem volt sosem autója de később lesz neki, valószínűleg utána már sosem fog tudni meglenni autó nélkül?

Figyelt kérdés
Ergo: autófüggővé fog válni és akár milyen helyzetbe kerül is az életben, autója mindig kell majd hogy legyen?
2019. febr. 27. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Emberfüggő, de általában nem. Nekünk is volt, hogy egy ideig (2 évig) nem volt autónk, annyi változott hogy naponta kellett boltba járnunk (hogy ne egyszerre keljen hazacuccolni 30 kiló vackot) illetve mindenhova korábban kellett elindulni, mert busszal tovább tart az út (+ sokat kellett gyalogolni, ami szintén idő). De amúgy ugyanúgy megvoltunk autó nélkül is. Bár azt el tudom képzelni, hogy ha valaki pl. 200+ kilométerre jár be dolgozni, akkor neki elengedhetetlen hogy legyen saját autója, mert tömegközlekedéssel lehet nem tudná megoldani az utazást.
2019. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok, hogy ezt a bonyolult mondatot szinte hibátlanul sikerült leírnod! Ez nem jellemző itt, a Gyakorin.


Válasz: Nem feltétlenül, de embere válogatja. Nekem hol volt autóm, hol meg nem, de nem lettem autó függő. Jó, ha van, de nélküle is meg lehet oldani a közlekedést.

2019. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Változó. Előfordulhat.
2019. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

utána nagyon rossz lenne neki kocsi nélkül.

olyan ez, mintha elvennék a mosógépedet, vagy a telefonodat. egyik sem létszükséglet, csak kuurvára megkönnyíti az életedet. akinek még sosem volt, nem hiányzik annyira, pontosabban nem tud róla :)

2019. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erősen egyénfüggő.


Olyan ez, mint hogy volt már nőm, mégis megvagyok jobb híján egyedül. Elveszti az ember egy érzékszervét, végtagját, anélkül is megvan jobb esetben.Vagy ha valaki lecsúszik anyagilag, az is megvan utána is. Már aki.

2019. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy én magam, ha nem is boldogan, de meglennék autó nélkül is.


Tény, hogy jobb ha van, de így sincs a seggem alá nőve. Igaz én Budapest belvárosban dolgozom, ott semmi értelme autóval szenvedni. És kisebb távokra is inkább gyalog megyek.


Viszont az is tény, hogy nem örülnék, ha nem lenne. Hosszú utakon, korán reggel, késő este sokkal kényelmesebb, amikor lehet haladni. Időben is jobb, meg egyfajta szabadságot ad.


Szeretek túrázni, egyszerűen kényelmesebb, hogy vihetek magammal váltó ruhát, cipőt, kaját, amennyit akarok, kocsiban elfér. És nem vonaton kell cipeljem, meg magán a túrán csak azt viszem ami fontos, semmi felesleges súlyt.


Vagy haza úton is egyszerűen jó érzés, hogy beülök a kocsiba, 2-2,5 óra múlva meg otthon vagyok. Nem vonathoz, másokhoz kell igazodni, nem megy el a fél napom, nem vagyok időhöz kötve. Vagy szerettem Oszkáron utazni, de egyszerűen önbizalom romboló volt, hogy velem egykorúak rutinosan vezetnek jó autókat, vagy tőlem sokkal fiatalabbak visznek én meg közel 30 évesen, jogsi nélkül kuporgok 3-asban a hátsó ülésen.

2019. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző autóm volt 3x 1-1 hétig szervízben, én nagyon nagyon magam alatt voltam. Nem is az autó miatt, hanem a sok idő miatt. Suliba 10 perc volt bemenni autóval, busszal úgy 1 óra, ha rendesen jött (na persze Kecskeméten az nagyon ritka).
2019. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!