Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire rizikós koreai...

Mennyire rizikós koreai motort venni?

Figyelt kérdés

Megtetszett ez a Daelim Daystar kiscirkáló: [link]

Alapvetően városi használatra keresek valami 125-ös motort. Itthon semmi információ nincs róla se teszt, se tulajdonosi vélemény formájában. Az angol és főleg német oldalakon viszont nagyon dicsérik a márkát. Ha ők megveszik, csak nem lehet olyan rossz. Én mondjuk nem örök életre tervezem megtartani. Ha ráunnék 2-3 év elmúltán, könnyen el tudnám adni vagy bizalmatlanok lennének vele az emberek? Nézzek inkább más motor után vagy bevállalható egy ilyen motor is?



2019. márc. 1. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Ezt a motort jól ismerem és nagyon megbízhatónak tartom. Alacsony fogyasztás, megbízható motor és stabil szerkezeti felépítés!

Ami nem tetszik, hasonló olasz motorhoz képest (Gilera Runner, Aprilia, Piaggio Liberty stb. képest gyengébb dinamika és kicsit alacsonyabb végsebesség kb 95-105 km/h

Szerintem a Gilera Runner a legjobb választás. Nagyon NEM RIZIKÓS megvenni ezt a motort!!

Ha Chopper motorra vágysz, akkor az árérték anyában, nagyon jó választás!

10 éves motort 25000 Km fu tással kellett szervizelnem és kb. csak a következő volt a gond: fékbetét, légszűrő, olajcsere, minimális karbantartás. akkor nincs miről beszélni!

2019. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez kicsit megnyugtat. :)


Gilera Runner kapcsán; nekem tényleg csak városba kéne, így jó lehet egy robogó is. A robogóktól azért tartok, mert soknak beleér a kormánya a térdkalácsomba kanyarodáskor magasságom (189 centinméter) miatt.

2019. márc. 2. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Gilera Runner FX125 2t. elég magas és dinamikus motor, elől hátul tárcsafék és vizes blokk. borzasztó jól gyorsul, nagyon jól motorozható! Jó választás és árban sem rosszabb mint a Daelim Daystar Chopper!
2019. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Daelimnél maradva; mennyire körülményes alkatrészt szerezni hozzá? A Honda egyengette az útját, így reménykedem, hogy nem vészes a dolog.


Gilerához visszakanyarodva; nekem sokkal jobban tetszik az ezredforduló környéki első széria. Az újabb nem annyira...

Itt egy gyárinak tűnő első kiadású példány (bár a futásteljesítményben kételkedem): [link]

... és itt egy újabb kiadású gép, őszintének tűnő eladótól: [link]

Érdemes kicsit többet áldoznom rá és az újabbat venni vagy nyugodtan vehető a régebbi változat is? Abból a megkíméltek milyen árban mozognak? Mire figyeljek, mik a típushibák?

2019. márc. 20. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!