Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon érdemes oszkere...

Magyarországon érdemes oszkerekes autot venni?

Figyelt kérdés

Helo sziasztok!

Auto vásárlás előtt állok és erdeklodne a tapasztalatotok, hogy érdemes e oszkerekes auto? Nem lakok hegyen semmi olyan korulmeny nem all mellette de ismerősi körbe mindenki dicseri es hogy nekik megeri a tobbletfogyasztast mert nedves uton is magyobb biztonsagot ad ..stb

Akinek oszkerekes kocsija van neki is ez a velemenye?

Köszi előre is a normális valaszokat :)


2019. márc. 1. 18:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem... ha körültekintően és elővigyázatosan vezetsz akkor ha egyéb körülmények (pl terepviszonyok) nem igénylik felesleges az összekérkhajtás.


Ez olyan mint az iphone 10. Ha csak telefonálsz, sms-t írsz, meg néha viberezel akkor elég neked az iphone 5 is.

2019. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy neked érdemes-e azt csak te tudod.

Egyébként aki már vett ilyet , az biztos hogy dicsérni fogja . Védi a mundér becsületét.

Olyan nagy ritkán van hogy valaki azt mondja hogy , de nagy hülye vagyok amiért ilyet vettem.

2019. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%
Persze hogy igen, és ha valaki azt hiszi, hogy az összkerék azért kell egy A6-ba például, hogy hóban vagy sárban jól menjen, akkor az nézzen utána az összkerék előnyeinek. Illetve én úgy vagyok vele, hogyha már az autónak 4 kereke van, 4 fék van rajta, akkor legyen is hajtva mind a 4.
2019. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Ja amúgy most hajtom a 3-ik quattro Audim, plusz voltak igazi terepjáróim (Pajero, Patrol, Jeep).
2019. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

Utolsó válaszoló tehát akkor neked nagxon bevallt a Quattro hajtas? Mert amúgy ilyen van tervbe egy a4es b8 2.0 cr tdi vagy osszkerek vagy elso kerek hajtassal.

2019. márc. 1. 19:19
 6/26 anonim ***** válasza:

Nekem volt, nem kellene újra. Semmit se ad, télen hoban jobban gyorsult ellenben más nem tűnt fel. Na jó hoban parkolóban vicces volt.

De evi 100-200e ftot nem ért.


Egy jó hátsó meghajtású vicces , egy jó első kerék meghajtású takarékos és bárhol elmegy ennel több meg minek.

2019. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%
Igen, nagyon bejött. A többletfogyasztás egészen minimális, szerintem alig kimutatható. Cserében 100%-os tapadás, és soha nem ér a kellemetlen meglepetés, hogy elpörög a kerék, mikor nem kéne, vagy a kipörgésgátló elveszi az erőt... Helyből kigyorsításnál esőben már egy 100 lovas elsőkerekessel is vigyázni kell, hogy ne pörögjön el a kerék, rendes összkerékkel ilyen szóba se jön. Amiért még szeretem, az a kanyarban a biztonság amit ad, mikor a kanyar közepétől elkezdek kigyorsítani, akkor ott atombiztosan betapad mind a 4 kerék, és tol az autó, nem okoz olyan kellemetlen meglepetéseket, mint a BMW-m. És akkor ha mégis elkapsz egy havazást, akkor aztán mindent megér.
2019. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Ha rendes gumikat használnál, nem pörögnének ki azok a kerekek, ha normálisan indulsz. Az összkerékhajtásnak itthon semmi értelme, illetve előnye nincs. A hóban, esőben nem ad több biztonságot, ha valaki normálisan vezet. Bizonyos autóknál kell, mert akkora, hogy máshogy el sem indul szegény (XC90 pl.) Az Audi quattro hajtása szuper, amennyiben hosszmotoros, vagyis A3 feletti. Mert abban nem a béna HALDEX dolgozik.

Ez meg az én véleményem és tapasztalatom, Subaru, Volvo, Ford összkerekes autók után.

2019. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A haldex egyáltalán nem béna, sőt a quattrohoz képest nincs hátránya az újaknak, annyira gyorsan kapcsol. Illetve egy van, hogy karbantartást igényel. De serébe nem kapsz többletfogyasztást, ha kell ha nem (1-2 litert dob a fogyasztáson a quattro, az elsőkerekeshez képest, ezt kár tagadni.) R8-ban is haldex van, sőt az aventadorban is. Annyira akkor nem lehet "béna".
2019. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

de lehet. Nyilván az Aventadorban az a Haldex van, mint a Skoda Octaviában, ugye?

A világ legjobb összkerék hajtásai közül egy Haldex sincs. Az állandó összkeréknél nincs jobb. Nekem viszont mindegy, mert nem érezném a különbséget. De szerintem ti sem.

2019. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!