Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsi köbcenti, sok lóerő....

Kicsi köbcenti, sok lóerő. Kinyírja a motort?

Figyelt kérdés
Ismerősöm aki autószerelő és akiben megbízok, nagyon le akar beszélni arról, hogy vegyek egy Nissan Juke-ot, 1.6-os benzines motorral és 200 lóerővel. Azt mondja városban oké, de pályára ki fogja nyírni, én meg sokat ingázok autópályán. Kérnék 1-2 hozzáértő embertől, hogy írja meg a véleményét. Köszönöm!
2019. márc. 1. 21:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Forog mint a centrifuga, menjek max 120km/órával, ha minden héten megyek 600km-t pályán, mert annyit ingázok...
2019. márc. 2. 11:09
 12/16 anonim ***** válasza:
43%

Hát ez hülye, már ne haragudj. Az új benzines autókon hosszabb váltó van, mint a régebbi dízeleken. Az enyém 150-nél 2800-at forog, és 7 ezerig mehetne. Az aztán biztos kinyírja a motort. Sőt, inkább néha visszateszem kisebb fokozatba, mert a benzinesnek nem tesz jót az alacsony fordulat.

Az ilyen pici ezres, meg 1.2, nagyon esetleg 1.4 turbókat nem venném meg, de az 1.6 már teljesen rendben van. A nagyobb köbcentit semmi nem helyettesíti. Nekem 2 ezres turbóbenzin van 184 lóval, szerintem ez nagyon jó egyensúly a teljesítmény és a köbcenti között, remélem, hogy tartós lesz. Meg így marad benn egy csomó potenciál, chipes emberke mondta, hogy 260 lovat szokott kihozni az ilyen motorokból, mint az enyém, ami még tartós, és nem kell hozzányúlni semmihez.

2019. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kis köbcenti,sok lóerő...Semmi baja nem lesz.Itthon pályán trafi sebesség határt betartva,még az 5. fokozatba is bőven,mert olyan a fordulata,külföldön egyszer próbáltam ki,6.ba 210-nél 4400-at forog,szomjas is volt nagyon :D
2019. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Egyre többen győztek meg arról, hogy megvegyem. :) Most egy 163 lovas 2.0 tdci-m van, az is jó egyensúly... de megutáltam a dízelt. Köszönöm nektek!
2019. márc. 2. 11:50
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Kb 40 le kellhet a 130hoz biztos széthullik a blokk egyötöde terhelesen.


Az az autószerelő egy bohóc

2019. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Legális Technocol ***** válasza:
48%
Az autószerelődnek mutass meg egy '90-es évekbeli Honda motort, hogy felvilágosodjon, hol tart ma a technológia, amiben utazik. A magas fordulat nem nyírja ki a motort! A mai motorok kenése olyan magas szintű, hogy mechanikai kopás gyakorlatilag soha nem tényező, boldogan elketyegnek 5-6000 fordulat/perc tartományban is több-százezer kilométert, hosszú távon egyedül a hidegindítás a halálos - de az is csak olyan szinten, ha naponta félóránként indítózol majd leállítod. Olajat kell cserélni a gyár által előírt időben és nem lesz gond.
2019. márc. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!