Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó bontóba, kivonás, alkatré...

Autó bontóba, kivonás, alkatrész, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem nagyon vagyok járatos a dologban, ezért kérném a segítségeteket.

Anyósomnak volt egy 96-os suzuki swiftje, de dombos helyen van a házuk, nem húzta be a kéziféket míg a kaput bezárta, és a kocsija telibe neki a villanyoszlopnak.. Az eleje totálkáros lett, így mindenképp ki szeretné vonatni a forgalomból, (2300 Ft?) de ugye ehhez kell bontási igazolás.

Arra gondoltam, hogy kicsit megtérüljön ebből valami, az üléseket, meg az ajtókat kiárulnám belőle, és csak a "vázat" adnám le a bontóba. Ez így lehetséges, vagy az autó jelenlegi állapotával kell elvinni a bontóba az igazoláshoz, és nem lehet belőle kiszedni az alkatrészeket, meg néhány dolgot külön eladni?

Előre is köszönöm!


2019. márc. 6. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
alvázszám, forgalmi legyen meg. A bontóba még csak nem is kell saját kerekein begurulnia. De a bontós is pénzt kér majd!
2019. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A regisztrált autóbontó nem kérhet pénzt. A bontó nem ad az autóért semmit, vagy ~15 Ft./kg-os áron veszi át.

A bontó éppolyan hatósági egység, mint az, ahol az eredetvizsgát, vagy a műszaki vizsgát végzik. A forgalmit, törzskönyvet beszkennelik és elküldik a Nemzeti Közlekedési Hatóságnak. A kocsit körbefényképezik, mint a műszaki vizsgán és rögzítik a kilométeróra állást, az alváz­- és motorszámot. Ha mindezeket továbbították a Nemzeti Közlekedési Hatóságnak, akkor tudják kiadni a bontási átvételi igazolást, amivel az okmányirodában a tulajdonos kap egy határozatot, hogy az autót véglegesen kivonták a forgalomból, és a másolattal a biztosítónál is le lehet zárni az ügyet.

2019. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor én rosszul tudtam, mert nekem a regisztrált bontó mondta, hogy van egy díja. Nem regisztrált bontó igazolást sem tudna kiadni. Ha jól emlékszem, 20.000- Ft volt az összeg.
2019. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet belőle kiszedni alkatrészt, csak tegyél is bele valamiket.

Üres kasztnit sehol nem vesznek át!

2019. márc. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg bajlódni vele. A bontó nem fog átvenni üres kasztnit, mert az nekik sem buli. Tehát vagy elhajtanak mikor beviszed, hogy ők ezt így nem veszik át, vagy átveszik a kasztnit, de mellé még tejelned kell. Tehát ugyan ott vagy, főleg, hogy az eleje a keresett mindegyik autónak, mert az törik általában. Ajtókat, üléseket ( ha csak nem valami sport ) fillérekért lehet hozzá kapni, tehát ha keresnél is rajta valamit, akkor se sokat...
2019. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!