Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó a Toyota Aygo egy...

Milyen autó a Toyota Aygo egy Yarishoz képest?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az Aygo nem tisztán japán, hanem japán-francia. Ez engem már eleve aggaszt, de mennyivel rosszabb műszakilag és megbízhatóság szempontjából egy Aygo mint egy Yaris?


Előre is köszi!


2019. márc. 8. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem már eleve ott gond van vele, hogy közel annyiba kerül, mint egy yaris, még is sokkal kisebb. Ha használható méretű autót akarsz, és nem csak arra kell, hogy városon belül egyedül/ketten használjátok 10 km-re, akkor felejtsd el az aygot.
2019. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Használtautóban gondolkozok, és amiket néztem néha vannak nagyobb különbségek (igaz nem egetverő) 3-400 ezer forint, viszont sajna nekem annyi is számít. Amúgy igazad van.

Valaki tudna esetleg műszaki/tapasztalati oldalról hozzászólni?

2019. márc. 8. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
A motorral biztos nem lesz gond, azt az ezres motort rakják yarisba, ismerősünknek olyan motoros yarisa van, nekünk 1.33as 2015ös van, de volt sok toyota a családban, motorral biztos nem lesz gondod. Amit észre vettem így 4 toyota után, hogy kb 5-6 éves kora után néha ciceregnek/zörögnek benn a műanyagok egy-egy bukkanó hatására.
2019. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Legális Technocol ***** válasza:
100%

Annyiban japán-francia, hogy ugyanezt az autót gyártják Citroen C1 és Peugoet 108 néven is, s hivatalosan az üzem is a két cég közös tulajdona. A motor Toyota-Daihatsu fejlesztés, az egyik legjobb a maga kategóriájában.

Az Aygo egyébként mindenben egy kicsit kisebb a Yarisnál, de ez fenntartási költségekben is jelentkezni fog: kisebb fogyasztás, kisebb önsúly, kisebb kerekek, kevesebb komfort elektronika, ami elromolhat. Hiába kerül majdnem ugyanannyiba, mint a Yaris, hosszú távon az Aygo olcsóbb.

2019. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!