Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan kényes a benzin téma?

Miért olyan kényes a benzin téma?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki 1€/l benzint adott nekem, tehát 50l benzint 50 euróért. Ugyebár ez mind szép, és jó, de miért kell ezt a témát annyira diszkréten kezelni, hogy még a jó Isten se tudhat róla, hogy tankoltak nekem ennyiért otthon? Telrfonban is csak körül írták mindenféle marhasággal, hogy érdekel-e. Jó persze az más tészta, hogy semmiféle biztosítékot nem adtak a benzin minőségére, csak állították, hogy melyik benzinkúttól van. Barátnőm nővére csak nem tol ki velem.


Na de a lényeg, hogy miért nem lehet erről senkinek beszélni? Kétlem, hogy a benzinkútak csődbe mennének.



2019. márc. 8. 23:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem lehet beszélni róla, mert lopott. A lopást általában szégyellni szokták az emberek, vagy ha nem is szégyellik, félnek a büntetéstől.
2019. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jesszusom... Tehát elképzelhető, hogy más autójából lett kinyerve az én autómba tankolt benzin? Úr Isten!
2019. márc. 8. 23:51
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Mert nyilván lopott és nem akarnak lebukni.
2019. márc. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Hát azért nem konkrétan parkoló autókból szoktak benzint lopni. Inkább fuvarosok, buszsofőrök és hasonlók szoktak (főleg régebben) trükközni az üzemanyaggal.
2019. márc. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Most gondoltam bele igazán, hogy az sincs kizárva, hogy a benzin vizezett... Többet ilyet nem csinálok szerintem. Inkább tankolok többet kevesebbért, biztos forrásból.

Valakinek van ezzel rossz tapasztalata?

2019. márc. 9. 00:11
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Az is lehet, hogy céges autó, és az üzemanyagkeretből manipulálnak. Így nem egy kisember, hanem az állam vagy a cég lett megkárosítva.

Persze minél keletebbre vagyunk annál inkább műköhetnek a valóban lopásos trükkök, pl. hígitják a benzint a kútnál (nagy láncoknál ez nem jellemző, maszekoknál néha előfordul), utána meg eladják a kinyert benzint. Céges autók tankjából engednek le minden tankolásnál egy kicsikét stb...

Régebben a klasszikus lopós trükkök gyakoribbak voltak.

2019. márc. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Manapság mi a jellemző? Nem szeretném a saját autómat is megkárosítani, ha fos a benzin.
2019. márc. 9. 00:15
 8/18 Legális Technocol ***** válasza:
Még valószínűbb, hogy sima E85-öt adtak el neked benzinként - a legtöbb autóban semmi különbséget nem tesz, még kerestek is rajtad, mert annak 1 € alatt van a literára.
2019. márc. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 9. 01:11
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
A vizezett benzin egy régi butaság, soha nem volt ilyen. Ha a benzin lopott, azt venni orgazdaság és bűncselekmény.
2019. márc. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!