Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan van az embereknek...

Hogyan van az embereknek pénze autóra?

Figyelt kérdés
Nem “provokàlás”-ként kérdezem, csak én fiatal vagyok, és nem vagyok ezekben jártas, meg a szüleimnek sincs autója, csak nem értem hogy valaki egy összegben letesz x milliót a kereskedésben/használtautónál az eladónak vagy hogy működik ez? Bocsi ha hülye kérdés...

2019. márc. 13. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van aki jó helyre születik és kap a szüleitől....

Van aki rosszabb helyre születik és saját maga szedi össze a pénzt egy olcsó autóra...

Van aki normálisan él, átlagosan keres és összegyűjt egy átlagos autóra...

Van aki átlagosan él és hitelt vesz fel autóra és vesz egy újabb, jobb autót....

Van aki törvénytelen dolgokkal üzletel és úgy van pénze milliós autókra...


hirtelen ennyi jutott eszembe :D

2019. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jól fizető állása van és tud félretenni. Vagy nincs annyi pénze, de hitelre felvette és 10-15 évig fizeti vissza. Vagy vesz használtan sokkal olcsóbban. Én speciál 700.000-ért vettem az enyémet, havonta kb. 30-40ezret költök rá
2019. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Mikor magyarban dolgoztam nem igazán tudtam venni autót. Jelenleg kint dolgozok 3 haviból simán tudtam venni egy normális autót...
2019. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb, hogy elmennek dolgozni és a fizetésük egy részét félreteszik. Majd amikor összegyűlt egy nagyobb összeg, akkor vásárolnak autót.


Az ilyen 1-2 milliós összegeket készpénzben szokták fizetni. Több tíz millióért még nem vettem autót, de gondolom ott már banki átutalással szokott működni a dolog.

2019. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Politikusnak megy, cég alkalmazottja, drogdíler, telik rá, hitelre veszi, ellopja, megdolgozik érte. Ugyan úgy van, mint bármi esetében, vagy kp., átutalással, hitelre kifizeted.
2019. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pénzt többféle módon lehet szerezni:

-munka által (fizetés)

-nyersz a lottón vagy a kaszinóban

-valaki ad pénzt csak úgy (apád például)

-eladsz egy házat, földet vagy egyéb nagyértékű dolgot, és abból kapsz pénzt

-vállalkozó vagy, és nyereségből van a pénz

-lopsz

-csalsz, sikkasztol

-csempészetből - ez is egyfajta vállalkozás, kereskedelem

2019. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fiatalon, pályakezdőként, nekem sem volt pénzem autóra. Aztán dolgoztam és így 30+ évesen azért odafigyeléssel, ha nem szórja el, összegyűlik az embernek annyi megtakarítása, hogy ha másra nem kell, akkor belefér egy jobb autó. Hozzáteszem, hogy én abban a szerencsétlen (szerencsés? nézőpont kérdése) helyzetben vagyok, hogy a lakásomat örököltem. Ha albérletet vagy lakáshitelt is kellene fizetnem, esélyem nem lett volna új autót venni.

A vétel úgy működött, hogy megrendeltem az autót a kereskedésben. Lepapíroztuk. Ez után azt hiszem 10 napom volt rá, hogy 500.000Ft-ot elutaljak a kereskedés számlájára előlegként. Amikor ez beérkezett, megkezdődött az autó gyártása. Eltelt 1,5 hónap, megjött az autó. Átnéztem, hogy minden megfelel-e, ezután elintézte a kereskedés a forgalomba helyezést. Ez újabb egy-két hetet vett igénybe. Ennek a költsége valami 150.000Ft volt, ezt a helyszínen bankkártyával fizettem. Közben a maradék összeget elutaltam. Fel se merült se bennem, se a kereskedésben hogy több millió forint készpézt egy bőröndben kellene odacipelnem. Evidens volt az utalás. Beérkezett a pénz, megtörtént a forgalomba helyezés, szóltak hogy lehet menni az autóért. Még biztosítást kötöttünk az autóra a helyszínen, átadták a kulcsokat, beírták a szervizkönyvbe az átadást, készült átadási jegyzőkönyv is, elköszöntünk és kigurultam az új autóval a kereskedés kapuján. Kb így zajlott.

2019. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De sokan írták hogy félretesz valaki a fizetéséből, de ahhoz minimum félmilliót kell keresni valakinek hogy félre tudjon tenni annyit ami ritka, nem?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

2019. márc. 13. 20:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 120ezerből is félre tudtam tenni úgy, hogy 1 év alatt vettem autót. Nyilván aki újat vesz, 4-5 millióért hitelmentesen, ahhoz többet kell keresni, de aki nem keres annyit, az ne is akarjon olyan autót
2019. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Amíg magyarban dolgoztam egy nagyszerű állami "cégnél", nekem sem volt autóm, de mióta ausztriában vagyok sikerült egész gyors összegyűjteni.
2019. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!