Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem megy a kuplunghasználat...

Ha nem megy a kuplunghasználat, érdemesebb lenne automataváltós autóval tanulni, és vizsgázni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy akkor utána csak az automatára vonatkozna a jogsim, és nem vezethetnék manuálisat, de elsőre nagyon kiábrándító volt a manuális. A csúsztatott kuplung sem nagyon ment, szinte mindig lefullasztottam. Fájt is tőle a lábam utána, gáz volt az egész.

2019. márc. 14. 10:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Vezetni meg kellene tanulni mindenkinek rendesen"


Vezetni megtanulhat rendesen automatán is az ember. Cserébe csak automatát vezethet. Mondjuk alapvetően tényleg elég hülye kategória. Én sokszor elgondolkozom, hogy miért ragaszkodnak ennyire az emberek a kézi váltóhoz, persze fogyasztás, javítás. Viszont alapvetően megkönnyíti a gépkocsi használatát.


Az tény, hogy ennyi erővel lehetne jogsit kiadni csak tolatókamerás parkolásra és hasonlókra is.

2019. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
Most azért mert az első pár órán folyton lefulladsz még nem kellene automatára váltani.
2019. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdésre visszatérve, elsőre ne is várd azt, hogy Vin Dieselként fogod dobálni a fokozatokat.


Nekem még a 30-40 óra után is voltak gondjaim a kuplunggal. De még most, 4 hónap vezetés után is van, hogy nem úgy sikerül váltani a fokozatokat, hirtelen engedem a kuplungot, néha meg olyan tempóval sikerül elindulni mint egy megrakott tehervonatnak. Máskor meg sikerül olyan finoman váltanom, hogy szinte meg sem érezni.

2019. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

1-2 óra alatt bele fogsz jönni.


A dízeleket nehezebb lefullasztani, mert nagyobb a nyomatéka alapjáraton.

Szerintem érdemesebb dízelen tanulni. Igaz, hogyha otthon benzines van, azzal majd szívni fogsz, de cserébe az órákon nem vonja el a figyelmedet a kuplungolás, nem kell stresszelned a lefulladás miatt. Ha megvan a jogsi, utána már otthon annyit gyakorolsz, amennyit akarsz.

2019. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10%
Mi az a csúsztatott kuplung?
2019. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Milyen autón tanulsz vezetni? Valóban lehet hogy nincs minden rendben vele és azért nehezebb a kuplungot benyomni.


"A csúsztatott kuplung sem nagyon ment, szinte mindig lefullasztottam."

"Egyenlőre a gázt még nem is használtam..."


A kettő dolog nagyon összefügg, ha adsz egy kis gázt elindulásnál, akkor sokkal nehezebb lefullasztani az autót. Majd ha engedi az oktató a gáz használatát (ami általában már az első órán meg szokott történni, nálad nem tudom hogy miért volt máshogy) akkor könnyebben fog menni az elindulás is.

2019. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
65%
Szerintem ez attól is függ, hogy milyen autó van a családban/mit tervezel venni magadnak. Nekem egy hibridem van, ezek automaták és 1000%, hogy nem fogok visszaülni váltósba :) és nem azért, mert nem tudok váltóst vezetni, egyszerűen sokkal kényelmesebb. Sosem értettem, hogy miért kell lábbal kapcsolgatni a sebességfokozatokat, tiszta kőkorszak. Én jobban tudok figyelni a forgalomra így, hogy nem kell közben ezer más dolgot csinálnom és a legtöbb ember, főleg a kezdő vezető így van ezzel. Az automata nem ördögtől való, haladjunk a korral :)
2019. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%
Így van tiszta kőkorszak.. Én azt csinálnám helyedben hogy megtanulnák kézi váltóson aztán vezetem sajátomat ami automata. Egyébként Amerikába már nem is lehet tanulni kézi váltós autókon ott szinte mindenki automatát vesz. Európa nagyon el van maradva ilyen téren.
2019. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!