Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek nem fájt eleinte a...

Nektek nem fájt eleinte a lábatok vezetés közben/után?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a jogsit, a múltkor voltam először vezetni, nem nagyon ment a dolog, folyamatosan fájt, görcsölt, zsibbadt a lábam. Itthoni kocsival is próbáltuk, ugyanez. Nehéz lenne egy konkrét részt kiemelni, tulajdonképpen combtól egészen a talpamig. Ti hogy tartjátok a lábatokat vezetés közben? Arra gondoltam, hogy talán attól lehet, hogy azért elég stresszes vagyok még, és feszítem a lábamat túlságosan, így elzsibbad/elfárad az egész. Nem lennék elég laza? Nem tudom. Az se jó ha a balos a kuplungon van, mert folyamatosan óvatoskodnom kell, hogy ne nyomjam be, ha meg nem teszem rá, hirtelen kéne rárakni, úgy hogy eléggé "mered" a lábam. Mit tanácsoltok? Azon is gondolkozom egyébként, hogy elkezdek sportolni, hogy erősítsem ezt a végtagomat. Futás működhet.

2019. márc. 15. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elso oran allandoan a pedal felett tartottam a labam felelembol

Szep kis izomlaz lett belole

Ma mar 1400 km levezetes utan is kenyelmesen szallok ki az autombol

2019. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elég laza. Vedd észre amikor be vannak feszülve az izmaid és próbáld elengedni őket tudatosan.

Aztán meglátod megint be fognak feszülni, de figyelj rájuk.

Velem is ez van, autópályán feszült lábbal nyomom a gázt és egy idő után elkezd fájni. Ilyenkor elengedem az izmokat, de a pedálról nem lépek le közben. Működik, csak gyakorolni kell.


A kuplung problémára nekem az volt a megoldás, hogy a pedál mellé kialakított helyre rakom a bal lábamat és gyorsan át tudom tenni a pedálra, ha szükséges. Kellett ehhez is pár hónap, mert megszokásból a pedál elé tettem le a lábamat.

2019. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
fájt, aztán kövi órától beállítottam rendesen az ülést :)
2019. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy az ülésbeállítás. Amúgy eleinte normális az izomláz is bár nem ennyire.
2019. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező...többé-kevésbé valamennyien átestünk ezen..


a torna, a futás meg egyéb kínzás csak időpocsékolás..


meglesz a jogsid, már csak nevetsz rajta.

2019. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor elkapok valami gigadugót, akkor néha még nekem is zsibbad a bal lábam a kuplungtól (és olyankor káromkodok hogy nem az automata váltós kocsimmal vagyok), de azért nem jellemző. Tudom mi a bajod: szerintem mint a legtöbb tanulóvezető, te is túl közel húzod a széket a kormányhoz, túl közel ülsz a pedálokhoz. Nem lehet normálisan és kényelmesen kuplungolni, ha a térded majdnem 90 fokban hajlítva van. Úgy kell beállítani az ülést, hogyha kinyomod a kuplungpedált, akkor éppen hogy ne legyen nyújtva a lábad, hanem egy olyan 5-10 fokos szöget zárjon a térded, meglátod, úgy nem lesz fárasztó.
2019. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan ez is mint a biciklizés. Meg kell találni a helyes, kényelmes beállításokat.


Ami nekem bejött a tudatos lazítás, gyakorlás és pihenés. Régen vezetés után hulla voltam, később saját autóval pályán azt hittem megpusztulok 2,5 óra alatt.


Legutóbb már 420 km-t levezettem egy nap minden gond nélkül. Nem egyben persze. Pályán is 1-1,5 óránként meg szoktam állni 5-10 percre átmozgatni magam, utána sokkal frissebben megy a vezetés.

2019. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem fájt, de főleg a szörnyen kemény kuplung miatt.


Egyébként úgy kell megválasztani az üléspozíciót, hogy kényelmes legyen.

Azt hiába mondom, hogy ne görcsölj, nekem is nehéz volt az elején.

2019. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elég pocsék a térdem, én úgy mentem az első órára, hogy előző este ugrott ki, tehát mindent bevetettem, hogy normálisan működjön a lábam. A folyamatos kuplung felengedés egy kicsit meglepetésként ért, de semmilyen fájdalmat/izomlázat nem éreztem, se akkor, se utána.

Ülést kell jól beállítani, meg a lehető legkényelmesebb cipődet felvenni és jó lesz. Plusz ne görcsölj rá, menni fog! ;)

2019. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!