Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelt azért vesz az ember...

Dízelt azért vesz az ember újonnan, hogy sokat menjen vele, nem?

Figyelt kérdés

3.0 es tdi audiba ugyan annyi km van mint egy ugyan olyan idős benzinesben. Nagy motoros tdi t azért vesznek hogy autópályázzanak vele meg hosszú utakra menjenek. Benzinest meg kisebb távokra. De egy 3 ezres körüli benzinesben is ugyan annyi a km mint a dízelben. Most tényleg nem használják többet vagy még manapság is szeretik tekergetni az órát?

Ha minden műszaki előtt tekernek rajta vissza, 2 évente akkor nem tud kibukni a dolog gondolom.


2019. márc. 12. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes elképzeléseid vannak. Nekem soha nem jutott eszembe dízelt venni, akár hosszú távra,mondjuk Ankaráig, vagy csak a szomszéd utca kisközértjéig. Az óratekergetés miért érdekes ennyire? Egyébként nem mindenki teker vissza az órán.

Érdekes az utolsó mondatod...sokat sejtető..


Ha a hatóság odafigyel, akkor minden kibukik, de ez még odébb van.

2019. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem benzines van, és rövid távokra nem is használom. Egyszerűen jobban bejön a karaktere, olyan, mintha 2 autóm lenne. Ha rámjön a megbolondulhatnék, akkor pörgetem, és megy, ha normálisan közlekedek, akkor 2-3 ezernél elváltom, menni úgy is fog a turbó miatt. Van rajt egy jó hosszú váltó, a hosszú táv sem árt neki. Ha egyszer beindítom, akkor megy 50-80 km-t egyhuzamban. Ha valaki így használ egy dízelt, ahogy én, akkor nem kerül bele sok km. Nem sokat megy, de ha megy, akkor nem városozik. 5 hónap alatt mentem a mostani autómmal 5 ezer km körül.
2019. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az 1.1-es benzinesemmel a városba közlekedtem , messzire a 2.2 jtd. Gondolom nem kell magyaráznom,hogy miért :) Az 1.1-es le lett cserélve egy kicsi 1.6-os turbósra. Többet van használva a benzines mint a dízel,mert végre az is megy és ha nem száll el az agyam a pályán akkor kevesebbet fogyaszt mint a dízelünk (oké az súlyba és méretbe is duplája a benzinesnek)
2019. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó. Akkor mi értelme a két autónak?
2019. márc. 12. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Tavaly vettem új dízelt. Akkor még úgy volt hogy sokat járok hosszú távon, ami azóta változott. (A jövőbe nem láttam.) Most is hosszú távon használom, csak ritkábban. Ha egyszer beindítom 250km-nél előbb nem állítom le. Jóval kevesebbszer kell megtennem ezt az utat mint korábban. Városban jellemzően nem kínzom. Ennek ellenére nem szándékozom eladni az egy éves autómat. Első éves szervizen nemrég voltam, 17.000km ment bele. Ami nem sok. A jelenlegi felasználás mellett 10 évesen lesz benen kb 100-120ekm, vagy még ennyi se. Ezen az alapon rám is rám fogják sütni, hogy tekergettem?
2019. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"1.1-es le lett cserélve egy kicsi 1.6-os turbósra"


A kicsi jelző elég vicces. Lökettérfogatra tényleg nem nagy, de manapság az ilyen 1.6T motorokból simán 200Le-t kihoznak. :)

2019. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaa értem így már. Hát jelenleg nem is érné meg eladnod akkor.


Nekem benzines 1.4 es van. 10 éves, 160 ezer kmt mentem vele. Ennyi használatra eszembe se jutna dízelt venni, ez se eszik 6 litertől sokkal többet. Szóval én gondolkodásommal az emberek nem vesznek dízelt évi 16 ezer km re. Aki dízelt vesz az mondjuk inkább 30 ezret megy egy évben gondolom, akkor 10 évesen már 300 ezer lenne benne.


Persze vannak kivételek mint pl te is. De a legtöbb ember nem tart külön autót erre meg arra.

2019. márc. 12. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem.


Én speciel sokat megyek a dízellel, de pl a szomszédom nem. Miért? Mert szeretett volna erős, kényelmes autót (A6), de nincs hova sokat utaznia. Sokan vannak így.

2019. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 5 vagyok. Az előző autóm is dízel volt. Abba 12 év alatt csavartam bele 320.000-et. AZ új is ilyen felhasználási céllal lett véve, csak aztán változtak a körülmények.

Az enyém mondjuk 5,5-5,8 körül fogyaszt reálisan. Igaz, hogy 160 ló, meg autópályán kihasználom a sebességhatárokat, nyáron ha meleg van a klímával se spórolok. Országúton kedvezőbb a fogyasztása, de arra ritkán járok. Szóval ennek tükrében 6 literes fogyasztás egy benzinestől nagyon jó.

2019. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát alapjába véve az igaz hogy az ember azért vesz dízelt hogy sokat menjen vele.


Benzinesnél pedig kettő kategória van, néhányan azért vesznek benzinest mert félnek a dízelek szervizelésétől és / vagy valóban kis távokra használják csak.


Másik kategória pedig azok akik veszik a prémium 3 - 4 literes benzineseket mert egyrészt nem számít a pénz, másrészt pedig jobb a hangja a benzinesnek és erősebb is.

2019. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!