Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok...

Autóvásárlás előtt állok (első autó, friss jogsi). Mikre kell figyelnem keresés közben?

Figyelt kérdés
700000 Ft-om van az autóra (+300000 az átírásra,és esetleges szervizre).Mivel annyira nem értek az autókhoz,megbeszéltem egy szakértővel,hogy amikor kiválasztottam a lehetséges járműveket,eljön velem és átnézi őket.Mivel senki idejét nem szeretném pazarolni,már a keresés során igyekszem szelektálni,lekérdezem az autókat.Nem szeretnék külföldről behozott,egyszer már totálkárra tört,vagy más nagyon rossz tulajdonságú autót venni.A kérdésem az lenne,hogy miket kell még figyelni?A sok előző tulajdonossal rendelkező autó ad okot az aggodalomra?Vagy ha nagyon sokszor volt kivonva a forgalomból?Mi alapján lenne még érdemes szelektálni?Elsősorban Opel Astra G-ket nézek és Chevrolet Lacetti-ket,10-15 éveseket.
2019. márc. 16. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem,ha valamelyik tetszett akkor a szerelőmnek átküldtem a hirdetést...volt jó pár amiket már képekről kiszelektált. Ami olyan volt azt ő hívta fel és érdeklődött (van egy betegágyam amihez ragaszkodok,így sok pénzt hagytam/hagyok nála). Nem sok olyan autó volt amit meg is néztünk,de amikor az ország másik végébe volt akkor ott elvittem egy szervizbe,mert szerelőm oda azért már nem jött
2019. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Rengeteg autót eladtam már, de amikor megjelennek ezek az önjelölt autószerelők, a falnak szoktam ütközni...

Megtalálják a nem létező hibákat, irreális összegeket találnak ki rájuk, és mindnek az a vége, elhajtom a francba a vevőjével együtt.

Megérte?

Odajött pár 100km-re messzebbről alkudozni, meg játszani az okostojást.


Lehetőleg olyat vegyél, ami néven van, régóta, és bizonyíthatóan volt rendszeresen szervizbe hordva.

Nézd meg alulról az első futóművet, ha nagyon vállas féktárcsa, rozsdás kormányösszekötők, gömbfejek, stb van rajtuk, felejtős. Sosem vitték szervizbe, és kamu műszakikat kapott.


Gumikat nézd meg, kipufogórendszert, küszöböket alul is, taposólemezeket, egész kasznit alulról.

És a motornak akadozásmentesen kell járnia alapjáraton. Az olaj legyen olaj színű, a víz vízszínű. :)


Bár tökmindegy mit veszel, előbb utóbb úgyis beszrik minden, és amilyen szervizek vannak, az ég mentse meg a laikusokat tőlük.

Aljas lehúzóbandák, szabályos verőlegények inkább, nem autószerelők.

Nő rokonom most fizetett ki a semmire 500 ezer Forintot a tudom nélkül egy szerelőnek, a nagy semmiért...:(

2019. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugy kellene csinalnod hogy elmesz megnezni a kocsit es a vevo elmondja hogy mi jo rajta mi nem es ennek tudataban mennyit ker. Kiprobalod es ha tetszik akkor megmondod neki hogy elviszed egy szerelo buhalyebe hogy atnezzek a kocsit a te koltsegeden es ha nincs mas baja azon kibul amit mondottt vagy csak minimalis hibak vannak akkor megveszed.

De ha a szerelo azt mondja hogy feltengelyt kell cserelni vagy felfuggesztest ami x osszegbe kerul akkor lealkudod az arbol. Ha nem enged akkor tovabb mesz vagy megveszed ugy ahogy van.


En igy vettem most autot. Van hibaja amit a szerelo megallapitott de o is azt mondta hogy megeri igy is az arat.

Persze az is jo ha csak ranez de az en szerelom rendesen muhelyben atnezte.

2019. márc. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!