Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt álok, és...

Autóvásárlás előtt álok, és javaslatokat szeretnek tapasztalt emberektől?

Figyelt kérdés

Milyen autót javasoltok 8-12.000€ között 2010es évjárattól. Dízell, 2000 motorral szeretném. Amire én gondoltam az Audi A5,A6 (140 vagy 177le), BMW 520(184le), vagy passat b7...

Fő szempontok: tágas belső, komfort, megbízhatóság, jó fogyasztás.

Külföldön, egy nagy városban élek. Szóval lenne bőven nagyvárosi használat és 1800km-es utazások is.

Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 4. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem jó egy kis turbós VAG konszern , vagy pl. egy Ampera? Csak kérdezem, dpf miatt nem vennék dízelt, csak és kizárólag azért.
2019. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom, már választottál. Mihez kérsz segítséget?

Nagyjából olyan ez, mint a kormányzati pályázati kiírások: megvannak a paraméterek, amelyeknek 1 cég (autó) felel meg... Kellemes autókázást az új német VW konszern dízeleddel! :-)

2019. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Kommentelő kérdésére...

Igen ám de évi 2-4 ....1800km x2 utazásokhoz szerintem el kell egy jó kis dízell.

2019. ápr. 4. 09:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem is a passat hoz húz a szívem. De nem akarok meggondolatlanul választani.
2019. ápr. 4. 09:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz, hogy évente párszor mész egy nagyobb távot, de amúgy városban közlekedsz, felesleges a dízel.
2019. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudom, én nagy dízel ellenes voltam, de megtértem, viszont még a tdi sem szereti a várost sűrűn, vagy vegyél kettőt, egy frsnkó cr tdi-t és egy kis futkosós valamit ami olcsó. De az sem jó mert kettőt kell fönntartani, ha külföldön vagy az meg nehéz, mert gondolom fizető parkolóba tárolod a kocsit. Csak tudod, elég rossz lehet az az érzés, üzemmeleg a járgány, regenerálna a dpf és muszáj leállítanod mert sietsz.. :( persze én az autó hosszú távú élettartamát és gondmentességét veszem előre, bocsi ha idegesítelek.
2019. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10.000 eur körül nem lehte jó dízel A5-öt venni...
2019. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
100%
Ezek az autók tökéletesek, ha az összes körülötted élőnek tudtára akarod adni, hogy te egy kelet-európai bevándorló vagy, talán csak a CLS Merci hiányzik a listáról.
2019. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Audi A5-ből a 8-10 ezer € a belépő kategória. Legelső szériás (talán 2008) fapados dízel, manuális A5-ök kezdődnek itt, amiben benne van a világ összes km-e. Én 13-15 ezer € alatt nem erőltetném az A5-öt. Ugyan ez érvényes az A6-ra is szerintem. 2010-es példányok itthon 3,5 milliótól indulnak, nagyátlagban 4,5-5 millió között vannak a normálisabbak.

Szerintem 5-ös BMW dettó ugyanez.


Nem tudom hány éves vagy, és van-e család. Az A6 és 5-ös BMW szerintem még 2 embernek is feleslegesen nagy.

Ha ragaszkodsz az évjárathoz, és nem fontos hogy ekkora legyen, az egyel kisebb kategóriában néznék szét. (Mint A4, 3-as BMW, akár C Merci stb...) Egyébként a 2000 cc dízel motor gyengécske az A6 meg BMW 5-ös méretű kasztnikhoz. Személy szerint ezeket V6 alatt nem venném. Bár ott ugye magasabb lesz a fogyasztás, ami nálad szempont.

Ha pedig kell ez a méret és a keret is ugyan ez, én inkább a 2010-előttieket nézném meg.


Sajnos a 2010, 8-12 ezer euró, és A6 / A5 / 520d ez így együtt elég ritkán teljesül. Én nem mernék ilyen autót az ársáv aljáról választani.

A passatról nem tudok véleményt mondani. De szerintem az inkább benne van az általad megadott árban és évjáratban.


(Egy Mercedes C-class tulaj :) )

2019. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 26 éves vagyok. Feleség van gyerek nincs. Szerintem a passatnal maradok.
2019. ápr. 4. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!