Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány óra volt mire megtanultál...

Hány óra volt mire megtanultál vezetni?

Figyelt kérdés

Elég volt a 30 óra? Vagy kellettek pótórák?


40 óra elég lehet gyengébb képességekkel is?



2019. ápr. 14. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
8 éves korom óta vezetek, egy órába tanult mire megtanultam jól váltani
2019. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Ja de most látom, maga a gyakorlati oktatásra vagy kíváncsi.

Embere válogatja,de nekem még sok is volt a 30 óra:D

Gyengébb képeségekkel sem biztos hogy kelleni fog plusz óra, majd meglátod te és az oktatód is.

2019. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
12 éve vezetek, s még nem tanultam meg vezetni.
2019. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

55 órát vezettem (oktatóváltással, ahol kb 12. Órám kuka volt)

Szerintem nem vezetek jól, nem is szoktam vezetni. Max ha a férjem megkér, elmegyek a sarki boltig, ha vizet kell hazahozni, vagy valami nehezet, ő meg dolgozik, vagy már bedobott egy sört. A Vizsgán is kb. Csak átrugdostak.

Ha majd egyszer kell, elmegyek egy oktatóhoz megint, mert ez így nem állapot.

2019. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy éreztem elég a 30 óra, de a kötelező kilométerszám nem lett meg addigra. Végül pont 40 órát vezettem, pedig forgalmin egyszer meg is buktam. Az oktatóm mindig azt mondta, hogy nagyon jól vezetek az átlaghoz képest, sőt az első vizsgabiztosom (amelyik megbuktatott 🙃) azt mondta, hogy régen látott már olyan nőt, aki ilyen tehetségesen vezet. Szóval ez nagyon változó. Több barátom is van, aki azóta is nagyon jól vezet, mégis 40 óra körül voltak, van aki gyengébb volt, több mint 50 órát vezettek, de van aki meg azt se tudta hol van, aztán 30 pár órával átrugdosták a forgalmin.. Nagyon nem az határozza meg a vezető képességeit, hogy hány órát vezet és hogy bukik-e a vizsgán.
2019. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Fél tíz.
2019. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Ennek a kérdésnek azért bem látom az értelmét, mert általánosítani szeretne ott, ahol ben lehet általánosítani.


Senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, ott csak egy alap képzést kap, ami arra elégséges, hogy a további gyakorlást már oktató felügyelete nélkül engedélyezzék (ezért van a forgalmi vizsga)

A vezetés tanulás meg olyan sok összetevős, hogy azt általánosítva nem lehet összegetni.

Van egy kötelező minimum a gyakorlásra, ez a sokat emlegetett 30... a tanulótól és az oktatótól, és a környezettől is függ, hogy az mire lesz elég.

Vannak gyorsabban, és lassabban tanulók, jó, és kevésbé jó oktatók, az se nindegy, hogy a budapesti, vagy a siófoki forgalomban kell bizonyitani (ez későbbi problémák forrása lehet, sok jogositvánnyal rendelkező is fél a nagyobb városokba bemenni, mert nincs tapasztalata az ottani közlekedésről)

Nagy lehet az eltérés azonos korosztályba tartozók esetében is, ráadásul a forgalmi vizsgán kétségtelenül a szerencse is szerepet kaphat (vizsgabiztos személye, útvonal), és bizony az életkor is számít.

Egy 20 éves tanuló általában fogékonyabb az újra, mint egy 40-50 éves, aki pedig 60 éves kor fölött szánja rá magát a jogosítvány szerzésre (van olyan), annak sokszor ajánlják az automata váltón tanulást, mert nekik már a manuális váltó kezelése statisztikailag kimutathatóan problémát jelent (de tanulható).

Az oktatók el szokták mondani a tanulóknak, nem azzal kell foglalkozni, ahhoz mérni magukat, hogy a másik mennyi órával vizsgázott le (mellesleg elég sokan meg is "szépítik" a saját teljesitményüket), a lényeg az, hogy milyen az oktató-tanuló viszony, érzi-e a tanuló, hogy fejlődik, és segitségnek, vagy nyűgnek érzi-e, hogy ott van az oktató...

2019. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem a figyelmemmel voltak gondok így kicsivel 60 óra után tudtam levizsgázni harmadjára.

Az alap tudást kaptam meg, az igazi vezetés már rajtam múlt.

2019. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem számoltam. Kb. 1-2 év és 50-100 ezer km.


A jogsit 38 gyakorlati óra után kaptam meg, de akkor még nem tudtam vezetni.

2019. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem még volt rutin ugye az 10 óra utána a forgalom 20 óra, pótórát nem vettem, mert minek. Minden sikerült elsőre, persze ebben szerintem sokat segített az is, hogy előtte tesómmal voltunk vezetni 1-2 órát a vasútállomás melletti répaplaccon, meg az is, hogy volt rutin oktatás és vizsga is ahol megtanulod normálisan kezelni az autót, és ráérzel, hogy hol vannak a szélei. Nem is értem miért kellett eltörölni a rutin-t.
2019. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!