Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány óra volt mire megtanultál...

Hány óra volt mire megtanultál vezetni?

Figyelt kérdés

Elég volt a 30 óra? Vagy kellettek pótórák?


40 óra elég lehet gyengébb képességekkel is?



2019. ápr. 14. 13:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem törölték el a rutinvizsgát...

Össze vonták a forgalmi vizsgával, ami úgy akár még nehezités is lehet... nem két bója közé kell beállni, forgalommentes helyen, hanem autók közé, s közben másokra is figyelni kell.

Nem azért lett nehezebb a jogositvány megszerzése, mert nincs rutinvizsga.

Nagyon sok lett a jármű, azoktól nehezebb mostanság a tanulás. Egy "szellős" helyen nincs semmi bonyolult egy sávváltásban, de ahol tömött sorokban haladnak, ott is kell sávot váltani...

Az csak részlet kérdés, hogyan, és milyen sorrenben tanitja az oktató az alapokat, mostanság már egy kis településen is kialakulnak dugók, annyi a közlekedő.

2019. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#9-nek majdnem igaza van, valóban kell 50-150e km és 1-2...5 év mire az ember azt hisz, megtanult vezetni, minden megy rutinból. Na ekkor jön a hamis biztonságérzet, azt hiszed, hogy valóban tudsz már mindent és nem érhet meglepetés.

Valójában sosem lehet megtanulni mindent a vezetésről, mindig fognak olyan helyzetek lenni, amire nem vagy felkészülve és esetleg rossz döntést hozol az adott pillanatban. Mondom ezt 35 év és több mint 2m km után.

2019. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11 persze nem bóják közé kell beállni, de amíg volt rutin addig is kellett csinálni parkolást forgalmi vizsgán. Ja és bóják között egyszerűbb megtanulni kezelni az autót, és biztonságosabb is. Szóval még mindig él az a kijelentésem, hogy nem kellett volna eltörölni a rutint.
2019. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy elérjem a sikeres forgalmi vizsga szintjét, kb. 22 óra is elég volt (előtte sosem vezettem). Végül 32 után mentem vizsgázni a kötelező óraszám miatt, meglett elsőre. De vezetni nem tanulsz meg ennyi idő alatt :)
2019. ápr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
eddig 86 óra. Most jön a 2. forgalmi vizsgám. (Budapest persze)
2020. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok, hogy hol tanult meg vezetni, aki 30 óra után vizsgázott. Budapesten szerintem a 60 óra a reális.
2020. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Debrecenben és 30 óra. Oktatótól is függ. Manapság látom, hogy nem mennek a tanulók csak tötyögnek. Engem mindig nyaggatott az oktatóm, hogy ne tartsuk fel a többieket haladjunk. Én amíg tanultam addig is mindig a sebességhatáron mentem. Sose dudáltak, vagy akartak letolni. Ahogyan most sem mióta van jogsim, és éppen ezért ki nem állhatom ha valaki 50 helyett 20-30-al tötyög. Nagyon sok múlik az oktatón. Persze van akinek több idő kell megszokni az autó kezelését, és alkalmazkodni a forgalomhoz. Erre én büszke is vagyok, hogy hamar alkalmazkodok, az élet minden területén.
2020. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mit szamitasz totyogesnek?? En eddig max 60-nal mentem 70es tablanal, 50nel meg 40nel.Sztem egy tanulovezetonek nem kell szaguldoznia tobb okbol sem: egyreszt az erzekei nem annyira kifinomultak mint egy profi sofornek, lassabban fekez,tovabb tart egy-egy dontes meghozatala. Nekem mindig azt mondta az omtatom, hogy nincs kulon tanulovezetoi kresz, masokat foloslegesen ne tartsuk fel. De inkabb menjunk kicsit lassabban, mint az atlag, abbol nem lesz gond.
2020. jún. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem Miskolcon volt a 30 óra..
2020. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#18 amit le is írtam 50 helyett 20-30 vagy 70 helyett 40-50. Bele kell szokni abba is egy tanulónak, hogy felvegye a forgalom ritmusát, és képes legyen együtt élni az úton a többi autóssal. Ha 70-es táblánál mindenki 70-el megy és csak te vagy aki 50-el arra már azt mondom, hogy feltartod a többieket. Az indokolatlan lassan haladást én személy szerint nem bírom. Ha nézelődni akar az ember akkor álljon félre és menjen gyalog tovább. És ez csak azért idegesít, mert általában akikkel találkozok úton és 50 helyett 20-30-al közlekednek, akkor veszik csak észre magukat mikor elkezdem előzni, de persze olyankor rálép a gázra, mert nehogy már én megelőzzem. Volt már ilyen miatt majdnem balesetem, mert lett volna időm kényelmesen megelőzni, mert szembe nem jöttek, csak a hülyesége miatt annyira hosszú lett az előzés, hogy megjelentek szembe. Azóta az előzéseim olyan dinamikusak, hogy nincs ideje az ilyen barmoknak reagálni se és én már megelőztem őket. Ezek azok a dolgok amiket egy lassan haladó tanuló sose fog megtanulni majd csak a való életben. Pedig nem ott kellene, hanem még vizsga előtt, legalább egy kis ízelítőt kapni abból milyen is egy másik autót előzni, vagy dinamikusan közlekedni együtt a forgalommal. Kicsit elkanyarodtam, de remélem a lényeg érthető. Még egy eset, a kedvencem. Mikor egy traktor megy az úton és fel van gyűlve mögötte a kocsisor, mert nem merik még azt sem megelőzni. Én megérkezek kb 6-nak a sorba. 5 km hosszú egyenes végig belátható, szembe nem jön senki, én normális közlekedő módjára megelőzöm az egész sort, még mindig nem jön senki szembe már alig látszanak a tükörben mire jönnek szembe, és rajtam kívül még mindig senki nem előzött. Az ilyeneken nagyokat szoktam derülni, és mellette szomorú is vagyok, hogy ilyen embereknek van jogosítványuk. Nekik csak annyi jár a fejükben, hogy az előzés veszélyes, minden körülmények között, még autópályán is ahol 99 százalék, hogy nem jönnek szembe. 1 százalékot hagyok azoknak akik rendszeresen forgalommal szembe hajtanak fel, mert sajnos ilyen is van.
2020. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!