Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó autó alacsony fogyasztás...

Olcsó autó alacsony fogyasztással? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok új munkahely miatt szükségem lesz majd egy autóra. Max. 4-500 ezerért. Naponta 140-150 kilométert kell majd vezetnem a cég és az otthonom között (tehát 70-70 km oda-vissza) úgyhogy az autó országúton lenne használva. A cél, hogy minél kevesebbet fogyasszon és gondolom országúti használatra dízel jobb lenne bár én sajnos nem igazán értek hozzá. VW Lupot és Peugeot 206-ost ajánlottak nekem ismerőseim de gondoltam megkérdezem, hogy ti milyen autót ajánlanátok ilyen feltételek mellet?

2019. ápr. 14. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért nagyon jó autót ne akarj venni. Még a G Astrát javaslom abból csak Isuzu motoros dízelt vegyél mert azok tartósak. Igaz hogy azokhoz drága az alkatrész, főleg ha motorikus javítás kell, de ha normálisan karban van tartva akkor csak a kötelező időszakos szervizre kell költened ami picit húzós árban, de azok azért tartós autók motorikusan. Peugeotot felejtsd el. Egyik ismerősöm is nem rég vett egy 206-ost baromi jól néz ki, esztétikailag patika az autó, de rengeteg hibája jött elő és rá ment közel 300 ezer forintja 1 év alatt hogy minden oké legyen vele, leginkább az elektronikája a gáz. VW terén inkább Golfban gondolkozz. Esetleg még Ford mondeo amire azt mondom hogy jó autó.
2019. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én ennyiből maradnék a Suzuki Alto 1.1-nél. 5 liter fogyasztás, bírja a pályatempót, olcsó fenntarthatóság.
2019. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én a régi Suzuki Swiftet ajánlanám neked az 1,3-as motorral akár a 8-szelepest akár a 16-szelepes változatot, el lehet velük járni 5-5,5-6 liter körüli benzin fogyasztással. Kicsit hangos száz feletti tempónál de az 1,3-asok nem jönnek zavarba országúti tempóban sem, szépen lehet vele autózni 100-130-as tempót, 5-6 literes átlagos fogyasztással:

[link]

2019. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért meredek egy dízel!


Országúton 90-es tempónál pedig nem igen van fogyasztáskülönbség a dízel javára.


Én inkább valami 1,3-as swiftet vagy 1,4-es B corsát néznék.

Ezek olcsóbban kijönnek, a maradék pénzt meg betenném a fiókba hogy ha valami történne akkor legyen azonnal pénz szervízre.


Jól mennek ezek, egy személlyel pikk pakk fent vannak 90-en, persze ha taposod neki akkor nem 5 litert fog enni hanem 7-8at :)


Kényelemre nem a legjobbak az tuti de ennyi pénzért ne is akarjon az ember kényelmes autót venni.


4-500e nagyon határ pl. egy 190-es dízel mercinél.

Na az már baromi kényelmes, 220km-ert meg sem érez az ember benne. Jó autók nagyon de ennyi pénzért inkább ne :)


Dízelben én a 206-osokról nem hallottam jókat.

2019. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy igen, neked erre a használatra dízel lenne ideálisabb viszont ennyi pénzért nagyon szar dízeleket lehet venni...


Én is azt javaslom mint az előttem szólók hogy vegyél egy 1,3-mas vagy maximum 1.5-ös benzinest.


Ennyi pénzből még benzinest is nehéz kifogni jót, de sokkal könnyebb mint egy dízelt.

2019. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Szerintem a Suzuki shift-eket nézd, keveset fogyasztanak és olyan egyszerű felépítésű benzines motorjuk van hogy szinte alig kell szervizelni.

2019. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ennyi pénzért tisztában vagyok, hogy nem kapok csodát de első autóként túl sokat nem is szeretnék rá költeni. G-s Astrát már jól ismerem mivel anyukámnak is az van 1.2-es benzin. Habár suzuki swiftre próbáltam alternatívát találni de lehet végül az lesz. Kb mennyi lenne az alsó határ egy viszonylag jó dízelért?
2019. ápr. 14. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Hasonlítsd össze:

Dízel:

[link]

Benzines:

[link]


A Dízelt szerintem felejtsd el, decikkel eszik csak kevesebbet mint egy benzines ha sóporolósan vezeted, ha nyomod neki az is tud enni és jóval lassabban gyorsul.

Ennyi pénzért nem kapsz értelmes állapotú, országúton is jó, normális dízelt.

2019. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy 16 szelepes régi Swift meg már-már igazi kis erőgép, jól gyorsul, jól megy, kedvezően fogyaszt, több mint elég országúton is:

[link]


4-500-ezerért ki lehet fogni egész szép állapotú 16 szelepest is mert óriási a választék, könnyű keveset futott és jó autót találni.

2019. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És a Suzuki Swiftekből a 2003 előttieket vagy utániakat érdemes nézni? (vagy teljesen mindegy)
2019. ápr. 15. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!