Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi volt a legrosszabb amit...

Mi volt a legrosszabb amit láttál/tapasztaltál valaha vezetés közben?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Halálos baleset (nem én vezettem és nem résztvevő autóban ültem)
2019. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2000 óta vezetek. Ez alatt megtettem kb 450.000km-t. Komoly balesetnek hála istennek nem voltam szemtanúja. Nekem sem volt még balesetem.

A leggázabb talán kb egy éve volt, mikor városban vasárnap este haladtam. Nekem zöld volt a lámpa 50-nek gurultam. Majd a velem szemből érkező, neki balra kanyarodni szándékozó úriember vagy hölgy úgy gondolta, hogy rá a piros lámpa nem vonatkozik, kikanyarodik elém. Vészfékeztem, elrántottam a kormányt, így senkinek nem lett semmi baja. Az akkor 2 hónapja a szalonból kihozott autómnak sem. Az illető persze elhajtott, meg sem állt. Azért egy "bocs, benéztem, minden oké?" kérdésnek örültem volna a részéről.

Egy másik eset: még az előző autómmal voltam. Autópálya óra szerint 140 km/h, mikor egy általam ismeretlen szerb rendszámú autó csupán "poénból, szórakozásból" bevág elém és indokolatlanul közvetlenül előttem satuféket nyom. Ott is kellett egy lélekjelenlét, hogy ne csapódjunk mindketten az árokba.

Ezen a két eseten kívül komolyabb, durvább dolgot szerencsére még nem tapasztaltam.

2019. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előzött egy autószállító pótos tréler Cegléd felé menet, aztán nem adta ki neki, és rámhúzta hogy ne ütközzön frontálisan. Le kellett menni a padkára.

Szerencsére nem lett baja a kocsiknak, de a barma meg sem állt, lehet hogy észre sem vette.

Nem, nem vánszorogtam, csak a 60-as táblát "magyar szabvány szerint" értelmeztem, 75 körül megettem, de neki az is kevés volt.

2019. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
megettem helyett mehettem, elnézést
2019. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vezetés közben, de láttam egy halálos motoros baleset helyszínelését, roncsait. Pont oda mentünk pizzázni kb 30 perccel a balewet után. Motorral voltam.


A legneccesebb helyzetem motorral volt, Kálvin térnél. Piros lámpánál álltunk (Üllői út legeleje), majd amikor zöld lett, kanyarodtunk jobbra az Astoria fele. A balra menő sávból kanyarodott egy audis jobbra (neki piros volt), miközben elszámolta magát, és nem tudott időben elém vágni külső íven. Hajszálon múlt, hogy nekem jöjjön, sikerült ellenkormányoznom annyit, hogy ne sodorja el a kormányomat. Legalább bocsánatot kért. Igy előzte végig a sort.

2019. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy éve vezetek, de több ilyen is volt. Amikor megálltam a sárgánál és egyszer csak hatalmas csattanás, a mögöttem jövő belémjött hátulról. A másik autó eleje totálkáros lett, az enyémnek csak kicsit horpadt be a hátulja. Nem hívtunk rendőrt és sokáig hibásnak éreztem magam, mert szerintem át kellett volna menjek azon a sárgán. Később kiderült hogy vétlen voltam, a mögöttem jövőnek már egyértelműen piros lett volna és még át akart jönni utánam.


Meg az amikor nekimentem a parkolóházban egy oszlopnak. A legfelső szinten egy lámpaoszlop alján lévő kiálló résznek, ami 64000 Ft-os kárt csinált az autómon. Láttam több balesetet is, de csak az enyémekhez hasonló kisebbeket, ahol csak az autók sérültek meg.


Ez más jellegű, de most egy hete történt hogy hazafelé vezettem és rosszul voltam, abban a másodpercben ahogy hazaértem és bejártam az udvarunkba, majdnem odahánytam az autómba. Akkor nem jött semmi, de utána hánytam kétszer is. Nem volt más választásom, valahogy haza kellett jönnöm.

2020. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!