Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minimális hűtővíz fogyás...

Minimális hűtővíz fogyás normális?

Figyelt kérdés

Adott egy 165.000 km-ert futott 1.6-os szívó benzines motor.

152.000 km-el vettem át, megvétel után olajcsere. Az olaj szép volt, semmi oda nen illő dolodg nem volt benne. A nívón szép sötétbarna az olaj 12.000 km után, fogyás max 1 dl volt eddig (gyakori város, kb 10 km-es utak, néha - 2-3 havonta - autópálya).


Most reggel sípolt a gép, hogy hűtőfolyadék szint alacsony. Vettem gyorsan, rátöltöttem kb 6-7 dl-ert, de azzal már kicsit a max fölé is ment a szint. Szóval olyan fél liter hiányozhatott.

12.000 km alatt ment el ez kb, szóval a fogyás elhanyagolható.

Mint mondtam, a nívó nem túrós, gőznek-fehér füstnek nyoma sincs (téli mínuszokban persze volt egy minimál, de az normális). Kipufogó vége hidegen indított, járó motornál is csont száraz.


Normális lehet ez a fogyás a természetes párolgás miatt, vagy valahol ereszthet a rendszer?


Kocsi alatt tócsa nem volt reggel, és miután feltöltöttem, el is hallgatott a jelző plusz maradt a szint ott, ameddig töltöttem. (~8km alatt persze)



2019. ápr. 29. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Adott egy daewoo Matiz,tavaly október 23.án vásároltam.

Naponta 70 km megy bele,cirka 14000 km megtétele után is ugyanott van a kiegyenlítő,ahol tavaly.

2019. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem sem vízből sem olajból , olyan pedig nincs hogy bizonyos típusok benyelik az X mennyiséget . Kopott hibås a rendszer amit korrigálni érdemes .
2019. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:

"Normális lehet ez a fogyás a természetes párolgás miatt, "


Azt elárulod,hogy egy zárt túlnyomásos rendszerből mi meg hova tud elpárologni??

Egyebkent a legvaloszinubb higy valami csatlakozasnal vagy bilincsnel eppen könnyezik valamelyik cső,ezert van az hogy szinte alig fogy,az auto alatt meg nincs tócsa!

2019. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A víznek nem szabadna fogynia, az olaj az fogy csak némelyik kocsiban olyan keveset két csere között, hogy nem veszed észre szemmel....


A víz lehet valahol egy tömlőnél éppen csak csöpög, de lehet hogy a belső "fűtőradiátor" hivatalosabb nevén hőcserélő csöpög..


Nekünk ez volt, nem tudtuk hova tűnik a víz.... hát oda :)


Lehet nagyon kezdődő hengerfejtömítés hiba de ezt szinte kizárnám mert 165e km az semmiség.

Kivéve ha 30e km-ként cserélték az olajat és hidegen taposták, de akkor inkább az olajat zabálná mint állat nem pedig a vizet.


Szóval szerintem nyugi van, ez a fogyás nagyon nagyon minimális.

Majd ha 1000km alatt megy el ennyi víz akkor lehet szerelőhöz rohanni (vagy magadnak otthon alaposan körbenézni a motort, hogy nem-e nedves valahol).

2019. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Olajfogyasztásból a könyve szerint gyakori városi használat mellett 0,5 l/1000 km-ig rendben van minden. Én még nem találkoztam olyan autóval, ami nagyon minimálisan ne nyúlt volna hozzá az olajhoz. Anno szalonból vásárolt Suzuki Swiftünk is (80.000 km van benne, 2000-es évjárat, 1.3-as 8V motor) miután pályán 140-150-el végigküldte az ember vàrosi használat után (évi 1-2 hosszú út, javarészt 1-2 km-es utak városban) is elvitt két olajcsere közt kb 2 dl-ert.

Így az olajfogyasztás nem is izgat mert az előző autóm (Punto) 5-6 dl-ert is megevett olajból 1000 km-ként, de ott a könyve szerint 1 liter/1000 km-ig volt a norma.


A hűtővíz fogyasztás viszont nem tudom mennyire normális.

Suzukiban a 19 év alatt egyszer kellett csak utantölteni, tavaly nyáron, mikor véletlenül észrevettem, hogy a kiegyenlítő alján van a cucc. Még a gyári feltöltés van benne, tökéletesen működik minden.

2019. ápr. 29. 16:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem normális, nem volna szabad fogynia.

A hűtővíz csak egyetlen esetben "fogyhat" normál körülmények között: a hűtőrendszer megbontása után amíg nem légtelenedik le - az én autómnál ez eltartott 3 napig. Ilyenkor persze nem fogy, csak a levegő jön ki belőle, a folyadékra meg rá kell tölteni.

2019. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4 "ma 16:00"-ra:


Svédországból hozatott autó, szervizfüzet szerint 100.000-ig volt a 30.000 km-es periódus tartva, utána évente vagy ~15.000 km-ként vannak a bejegyzések a könyvben.

Sajnos panelban lakom, így nem tudom kihasználni, pedig be van szerelve egy motor előmelegitő rendszer is (fagydugó helyére van egy konnektorba dugható fűtőszál betéve), szóval a hidegen nyektetést is kizárnám.

Mondom, olajból kb. 1 dl fogyott, mert a barázdált rész tetejéig volt feltöltésnél, most meg kb. 1 mm-el van lentebb hidegen.

2019. ápr. 29. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Az kemény..50 deciből kiszúrod a hiányzó 1 decit...😀
2019. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen kismértékű szivárgástól ne is várj hatalmas tócsát a kocsi alatt! Valószínű vagy a vízpumpánál, vagy valamelyik bilincsnél, csatlakozásnál van egy minimális szivárgásod, ami egyből el is párolog a motor hőjétől.

Nekem 3 éve volt cserélve a folyadék. Az egyik cső ki volt dörzsölődve és engedte a lét. Akkor már le is lett cserélve a teljes folyadékmennyiség. Azóta megtettem kb 75.000km-t és fixen ugyan ott van a szint. Nem kellett soha rátöltenem.

2019. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvan közben, hol a hiba. Motortér takarítás (portörlés, szilikonos rongyos ápolás) közben a motor mögött egy vízcsőnél van rózsaszín, vízkő szerű lerakódás. Járó motornál enyhe friss nedvesség, de nem zubog kifelé. Bilincs laza, majd valahogy meghúzom, mert fentről nem lehet hozzáférni, aknám meg nincs.
2019. máj. 9. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!