Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem bíznak sokan a...

Miért nem bíznak sokan a dízel autókban? Valóban megbízhatóbbak a benzinesek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 30. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az új turbós benzines sem életbiztosítás
2019. jan. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a magyar átlagfelhasználó rövid utakra jár gyakran, sokszor településen belül. ez a dízel motornak nem okés, mert nagyon lassan melegszik be, szóval kiemelten kopik, és még el is kormolódik.

hosszú utakra használva a viágból kimennek a dízelek.

2019. jan. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése,attól függ...

A mi régi jtd dízelünk 1000 szer megbízhatóbb mint a pár éves thp-nk

2019. jan. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A teher szállító autókban szinte kizárólag dizel motor van, és a legtöbb ezekből elmegy 1 millió km-t is vagy többet .

A benzines ha másban nem is, de a fogyasztásban megbízhatóbb.

2019. jan. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

"Miért nem bíznak sokan a dízel autókban?"

Mert volt már váratlan és magas szervízszámlájuk és/vagy sztereotípia.


"Valóban megbízhatóbbak a benzinesek?"

Nem, egyformán tönkre tudnak menni. Persze nem szabad összehasonlítani egy 10-15 éves szívó benzinest egy mai dízellel. A párosítást azonos (fejlesztési) évjárattal illik megtenni. Pl. egy modern benzines már szinte biztosan turbós, kettős-tömegű lendkereke és újabban még részecskeszűrője is van. Az üzemanyagrendszerének nyomása ugyan nagyságrendileg elmarad a kortárs dízelektől, de régebbi benzinesekhez képest akár tizes szorzó is lehet, tehát még egy potenciálisan érzékeny hibalehetőség.

2019. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az előző autóm is dízel volt. Modern CR rendszerű. Beletoltam 300k km-t, különösebb gond nélkül. (Hozzáteszem ezt a futást nem városi rövidtávokból szedtem össze.)

Éppen ezért tavaly is új dízelt vettem a károgások ellenére. Igaz ez még szinte új autó kevés km-rel, de egyelőre maximálisan elégedett vagyok vele.

2019. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert nekem pont fordított tapasztalataim vannak. Eddig 2 benzines autóm volt és 3 dízel. Általában elmondható, hogy a benzines autóim úgy nem mentek, hogy közben még sokat is fogyasztottak, míg a turbó dízel nyomatékos, megy mint a golyó és még keveset is fogyaszt.
2019. jan. 30. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Akkor miért kerded ? Dieselt kell venni
2019. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tévhit. Nekem is sokkal jobbak a tapasztalataim a dízellel.
2019. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Jobban bízok az 1.4 millió km-ert futott öreg mercim dízel motorjában mint a céges keveset futott fiatal benzines autómban :D


Sőt ha tehetem rövidebb távokra nem is veszem fel a céges autót, inkább megyek a sajátommal de azért pestre már féltem bevinni.


De gondolom Te itt az új TDI vs TFSI csatára gondolsz.

Na nekem ilyenjeim sosem lesznek, maradok az ezer éves szívódízeleknél. Rohadt egyszerű motorszerkezet, fogyasztás is tűrhető, javítani szökő évente kell rajta valamit.


Persze tuti le leszek pontozva de szerintem sz@rok a mai autók....

Értem én, hogy meg kell felelni az Euro normáknak de tudnának a gyártók tartósabb autót is csinálni amivel jóval kevesebb gond van.... csak hát ugye ez nekik nem lenne üzlet.

2019. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!