Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok első "vezetés...

Mire számíthatok első "vezetési" órámon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sikeresen kresz vizsgáztam 2 hete,és ezen a héten pénteken kell találkoznom az oktatómmal.

Mire számítsak az első pillanatban?

Egyből kormánymögé rak?

Autot már vezettem,kisebb nagyobb sikerrel tudom mi micsoda,gondolom ezt vele is közölnöm kell.

+még egy buta kérdés.

Ha az anyósülésen benyomja a pedált az nálam is benyomódik? :D

Köszönöm előre is!



2019. máj. 1. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mire számítsak az első pillanatban?"

Valószínűleg köszönni fog és bemutatkozik.


"Egyből kormánymögé rak?"

Nem rak, magadtól kell beülnöd.


"gondolom ezt vele is közölnöm kell"

Nem kötelező, de úgyis meg fogja kérdezni. Ettől függetlenül tök mindegy mert elmondj mi merre van.


"Ha az anyósülésen benyomja a pedált az nálam is benyomódik?"

Természetesen igen, szinkronban működnek. Így az oktató is látja hogyan kezeled a pedálokat illetve meg is tudja mutatni a működését (kuplung fogáspont, gázadás).

2019. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélitek, amit meg kell beszélni, aztán kezdődhet a gyakorlás.

Tanulni, gyakorolni csak a vezető ülésből lehet, az már oktatótól függ, hogy rutinpályán, vagy közúton kezdi az oktatást.

A tanuló autókban az oktató a felelős vezető, a tanuló csak egy gyakornok... ezért úgy van megcsunálva az autó, hogy az az anyósülésböl irányítható, az oktató belenyúlhat a kormányzásba, ha pedig valamelyik pedált használja, nálad nem működik, nem egyszerűen csak "benyomódik", inkább "lekapcsol".

2019. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm az infót.

A köszönés részét gondoltam. :)

Ment a zöldkéz!

2019. máj. 1. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Találkoztok. Kivisz a tanpályára. Közben megnyugtat, hogy mindkettőtöknek az az érdeke, hogy sikeres vizsgád legyen majd.

Mikor kiértetek, vagy már akár út közben is megbeszélitek, hogy mennyire vagy tisztában, hogy hogyan is kell vezetni, vagy esetleg vezettél-e már. Utána át ülsz a volán mögé és eleinte a kuplungot fogod megtanulni érezni, hogy mikor hol fog, hogyan kell csúsztatni stb.

Ezútán mentek körbe-körbe a tanpályán elösször 1-es 2-esben aztán ha megyeget akkor gyakoroljátok a parkolásokat, dombon elindulást ilyenekrt és ha jól megy akkor kimentek a városban. Mi már úgy mentünk, hogy egyesével végigmentünk a vizsgapályákon így tudtuk, hogy mikor hol lesz egyirányú meg hasonló finomságok.

2019. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat! :)
2019. máj. 1. 16:49
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Meg fog baszni téged
2019. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod,látom téged is jól fejbebasztak. :)
2019. máj. 1. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kimentünk egy nagyon kis forgalmú útra kér falu között, helyet cseréltünk, mondtam, hogy még nem vezettem kocsit, elmondta a hasznos infókat, aztán mentünk is egyből. Úgyhogy rutinpályán egyszer se voltam, nyilván jobb ott kezdeni, hogy kiderüljön, mégis milyen képességei vannak a tanulónak, de már elég ritkán viszik oda őket az oktatók. Amire figyelj szerintem, hogy az ülést ne húzd túl előre, én kb. a 15. órától állítottam be jól, onnantól élveztem is, másodszorra sikerült a vizsga 34 óra után.
2019. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első pillanatban arra számíts hogy azt mondja "Szia"

Viccen kívül,arra számíts hogy megtanulsz elindulni,néhány kör a pályán,esetleg parkolás.

Ezáltal te irányítod az autót,annak nincs túl sok értelme hogy te nézed ahogy Ő vezet.

És igen,nem dísznek vannak ott a pedálok,ugyanúgy működnek mint neked

2019. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. :)
2019. máj. 2. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!