Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy egyedül vezessek?

Figyelt kérdés

Már majdnem két és fél éve van jogosítványom, de a mai napig csak veszekedés árán engednek el valahova egyedül autóval (30-40 kilométerről van szó, nem 2-300-ról).

Egyszerűen nem értem, hogy miért nem bíznak meg bennem még ennyi idő után sem. Már jó pár ezer(!) kilométert levezettem azóta velük. Mivel volt egy Ladánk is itthon azzal már 14 éves koromban elkezdtem a közeli földutakon ralizni, így az autót kezelni egész jól tudtam már a sofőriskola kezdetekor. Az oktatóm is mindig dicsért, minden jól ment. Ennek ellenére ez megy mióta megkaptam a jogsit. Egyszer volt a tavaly nyáron egy kis incidens, a város körforgalmába szerencsétlen módon az A oszlop és a tükör teljesen eltakart egy autót és az utolsó pillanatban tudtam csak megállni, más viszont semmi. Mindenki azt mondja, hogy jól vezetek, én sem érzem magam bénának.

Ha azóta a hiba óta lenne ilyen anya (ő cirkuszol mindig) akkor még megérteném, de azelőtt is ugyanez ment. Más is követ el hibákat míg kezdő, sőt van aki koccan is, meghúzza. Nem tudom, szerintem nekem akkor elvennék a jogosítványom is évekre.

Mit mondhatnék neki, hogy térjen már jobb belátásra?



2019. máj. 1. 18:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Holnap fog kelleni az autó, hogy elvigyem a nővéremet az egyik barátnőjéhez, ha megint ez lesz akkor eldöntöttem, hogy elvágom a jogosítványom egy ollóval és többet egy métert sem vezetek. Esetleg majd ha saját kocsit veszek.
2019. máj. 1. 18:59
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom nem szeretnék ha rajtad kívül álló okok miatt baleseteznél és akkor a kocsit is összetöröd meg magadat is.

Vegyél egy sajátot és akkor csak érted fognak aggódni, a kocsijuk miatt már nem. Amúgy az anyák mindig sokkal jobban aggódnak mint az apák.

Az meg nem valami érett gondolkodás, hogy ha nem adják oda a kocsit akkor elvávod a jogsidat. Ha nem, hát nem.

De ha feltárod az okokat, hogy miért nem szeretnék, odaadni a kocsit lehet könnyebb lenne bármi olyat mondani nekik amivel kicsit megenyhülnének.

2019. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Vennék én, de nincs rá annyi pénzem mert egyetemre járok még, és ott meg nincs szükség autóra, kéthetente meg vonattal járok mert az olcsóbb.

Tudom, hogy gyerekes, de annyira dühít, hogy jobbat már nem tudok kitalálni, hogy lássák, hogy mennyire idegesítő tud ez lenni.

Viszont ha valahova valamelyikőjükkel vagy mindkettőjükkel kell menni akkor készségesen ülnek be. Különben is, ők mit tudnának csinálni, ha nem ők vezetnek, hogy ha valami történne?! Ráadásképp ha rajtam kívül álló ok miatt történne valami.

2019. máj. 1. 19:36
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
Sztem ne vidd el akkor őket mikor nekik lenne dolguk. Gondolom nem bulizni akarsz menni az autóval.
2019. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bulizni szeretnék vele menni soha. Nap közbe elmenni ide-oda, de még nem is nagyvárosba vagy autópályán.
2019. máj. 1. 20:09
 6/23 anonim válasza:
82%

türelem. nekem is ez volt a helyzet, azt mondták, nem vezethetek, amíg nincs rutinom, de azt meg vezetés nélkül nem tudtam szerezni. 1 év után egy új munka miatt kerültem volán mögé.

sajnos ilyenek a szülők, nekem haverjaim már mind kocsival jártak, és én meg egy métert se mentem a vizsga óta.

tényleg ehhez idő kell, hogy a szülő hozzászokjon, hogy nem a pici gyereke, hanem a nagy gyereke vagy, aki már tud vezetni is pl.

sok sikert :)

2019. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De nekem nem egy éve van jogsim, hanem kettő és fél, plusz amikor még nem volt jogsim, és velük pedig sokat vezettem. Van már annyi rutinom, hogy elmenjek 40 kilométerre olyan utakon, amiket becsukott szemmel is megteszek.
2019. máj. 1. 20:19
 8/23 anonim ***** válasza:
18%

A nővéred menjen úgy ahogy tud, nem a te dolgod lenne ez.

De miért nem ő kéri el a szülőktól az autót?

Egyébként minden gyerek azt mondja magáról ha már vezet pár száz km-t hogy ő mennyire tud vezetni.

Egy kivül álló lehet ezt jobban megtudja itélni.

Jaa, és egy oszlop meg tükör nem takarhat el semmit sem, azért kell előre és hátra hajolni olyankor hogy a holt teret is belássuk.

2019. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mr. Tökély Mindent tudó! :) Nem okoskodást kellett volna írj, hanem egy értékelhető választ.
2019. máj. 1. 21:13
 10/23 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Helyedbe vállalnék melót nyáron, egy ezres Swiftre összegyűjteném a lóvét..
2019. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!