Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktam látni bmw-ken illetve...

Debremart kérdése:

Szoktam látni bmw-ken illetve audikon hogy hátul a csomagtartón egy kis felnyíló spoiler magyarosan hátsó felnyíló szàrny annak van értelme? Annyira jobb lenne attól az úttartása?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Porsche kezdte először használni. Biztos semmi értelme, azért fejlesztették ki pár százezer eruróért
2019. máj. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, ezek általában érdemben mérhető leszorítóerőt produkálnak bizonyos sebeség felett. Az más kérdés, hogy az átlagos sofőr jó eséllyel nem fogja ezt igazából érezni, kevesen járnak Nordschleifere, nekik a menőségi faktora jobban számít. Ettől függetlenül funkcionálisak, nem csak dísz.
2019. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán 180 km/óránál lesz neki jelentösége.
2019. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezeket inkább nagyobb teljesítményű autókra pakolják. RS Audi, Panamera, Bentley, ilyenek...

Amik tudnak annyival, és úgy menni, hogy legyen értelme. 180-nál már "működésbe lép" de nem történne semmi akkor sem, ha nem lenne.

Inkább versenypályán számít.

2019. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem hát általába 80km/h felett szoktam látni, hogy felnyílik.
2019. máj. 2. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet félreérthetően írtam. Igen, 80 körül nyílnak, de ekkora sebességnél amúgy semmi értelme.

A "180-nál lép működésbe" azt úgy gondoltam, hogy annyinál már ténylegesen generál leszorítóerőt.


Egyébként ez inkább dizájn elem a 25 millió fölötti autókon. Semmi nem történne, ha nem lenne. Olyan mint a kamu-diffúzorok a 200 lóerős autókon. Versenypályán számít, olyannál aki tud vezetni, ahol fontosak a tizedmásodpercek. Városban, vagy városon kívül földi halandónak oly mindegy, hogy nyílik-e vagy nem.

2019. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg olyan pici vékonyak is. Én is inkább dizájn-ra tippeltem.
2019. máj. 2. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Az csak dísz. Semmi jelentősége. Nézd meg a TT-t. A fapadosnak villanyspoilere van. Az RS-nek fix. Elég ránézni a kettőre, hogy rájöjj melyik termel leszórítóerőt.
2019. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!