Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kötelező tartozékai...

Milyen kötelező tartozékai vannak egy személygépkocsinak 2019-ben?

Figyelt kérdés

Januárban vettünk egy autót, a kereskedő szerint már nem kötelező az elsősegélydoboz. (Furcsálnám...) 2019-es cikket nem találtam, a korábbiakban a "B" típusú elsősegélydobozt írták + az elakadásjelző háromszöget.

Nemrég vettem egyet a biztonság kedvéért a Lidlben, de abban kb. csak kötszerek vannak.


2019. máj. 6. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

A kutya nem fogja ellenőrizni,hogy van dobozod vagy nincs, szóval ha nincs akkor nincs....de ha valami baleset stb van és doboz hiányába nem tudod ellátni az illetőt akkor megbüntetnek.

Háromszög meg mellény is legyen

2019. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elakadásjelző háromszög kötelező, azt kérhetik egy rutinellenörzés során bemutatni.

Elsősegély csomagot, láthatósági mellényt nem ellenőrzik, de ha szükség esetén nincs, büntethetnek érte.

Ezeken kívül is vannak még hasznos tartozékok, amelyek nem kötelezőek, de nem árt, ha mindig kéznél vannak - ezekről vannak cikkek azbinterneten, nem gond az, ha több éve írták, általában csak akkor írnak újat, ha van valami változás..

2019. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Én is úgy tudom, hogy nem kötelező, és lássuk be, nincs is értelme. Az a kis dobozka úgysem segít semmit, csak max ha van egy karc a kezeden, be tudod kötni vele, ha muszáj. Komoly baleset és sérülés esetén semmire sem mész vele.
2019. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3#

Az elsősegély doboznak pontosan akkor van értelme, ha baj van, és olyankor nyer értelmet az alapfokú elsösegély nyújtási ismeret is, amit szintén fölöslegesnek gondolnak sokan.

Nem várják el, hogy profin ellásd a sérültet, de azt igen, hogy a mentő kiérkezéséig segits, és azzal súlyos esetekben életet is menthetsz.

Egy karcolást nem kell bekötni, de egy súlyosabb vérzéses sérüléskor kellenek a kötszer csomagok.

A mentősök, orvosok, le fogják szedni a kötést, de megmentetted a sérültet.

Azt tudod, hogy törvény van rá, köteles vagy a sérültet legjobb tudásod szerint ellátna, ha azt nem teszed meg, börtönbe zárhatnak? Vagyis ott kell az elsősegély csomag.

2019. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az elsősegély doboz már az ember saját érdekében is jó ha van, mert bármikor szükség lehet rá.
2019. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!