Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcserénél nagy gond ha...

Olajcserénél nagy gond ha MAX-ig töltöttem az olajat és nem MIN-MAX közé?

Figyelt kérdés

2002 Ford Mondeo 1.8 16V Benzin (MK3 2000-2007)


Olajcsere után kevésnek tűnt az olaj és több is maradt mint amire számítottam.

5liter Ford Formula F 5W30 Synthetic olajat vettem.


Azt mondták 3 literig tölthetem utána a nívópálcán nézzem a szintet miközben feltöltöm teljesen.

A kézikönyvben nem találtam a feltöltése mennyiséget, csak azt, hogy milyen olajat kell belerakni és mi a csereperiódus.

3,3litert raktam bele de azt mondták, hogy kb 1 liter olajam fog maradni még és a nívópálcán is MIN-on volt vagy minimálisan felette.


Így raktam még bele és végül 4liter került bele, viszont így most meg MAX-nál van. Én úgy tudtam, hogy MAX-ig kell tölteni és csak MAX felett van túltöltve, de most tudtam meg olajcsere után, hogy MIN és MAX között kell lennie.

Viszont nem gondolom, hogy ártana mert annyit tudok csak, hogy MAX felett nem tesz jót a motornak meg a tömítéseknek.


Szedjek le az olajból vagy maradhat MAX-ig töltve?

Van működést befolyásoló különbség a MAX-ig töltöttség és a MIN-MAX töltöttség között?



2019. máj. 8. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, Max-jelzésig teljesen jó. (Attól többet nem szabad tölteni bele.)
2019. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod... a MAX jelzésig pont jó, de felette egy kicsivel sem tragédia...fél literes túltöltés is simán elfér károsítás nélkül.


szóval ne szedj le semmit.

2019. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
így van nekem is így volt, mert az autómba van egy olyan típusu motor ami ugyanekkora köbcenti ugyan ez a tipusnév csak picit erősebb és abba 5,5 liter kell, enyémbe 5 liter de ebbe is 5,5 litert tettek. Ennyitől nem lesz baja, de ha 5 helyett 8 liter van benne akkkor baja lesz.
2019. aug. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!