Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne a tökéletes autó az...

Mi lenne a tökéletes autó az elvárásaimhoz?

Figyelt kérdés

Találok egy jót, ami tetszik, eszméletlenül tetszik. Ezerszámra rohangálnak vele az utakon (tehát van alkatrész), szinte mindenkinek van vagy volt ilyenje. A szakvélemény egy kicsit szigorú, meg nem is, mikor hogy. Úgy érzem megtaláltam, tetszik, akarom. Aztán jön az a rész, ahol különféle platformokon felteszem a kérdést személyes véleményt kérve és mindenki porrá zúzza az akkor már erősödő érzelmeimet a kocsihoz. Ugyanis ez az a pont, amikor lebeszélnek a megvásárolásáról.


Kezdtem a Volkswagen Polo-val -> "Polo-t ne vegyél, szégyentelen milyen rosszak."

Oké, beleszerettem a VW-be, akkor nézzük a 4-es Golf-ot ->"1.4 eszedbe se jusson" "1.4-nél ne vegyél nagyobbat benzinben" "Minimum 1.4"(szóval itt sakk-mattot kaptam)

Rendben, lemondok fájó szívvel az Első Szerelmemről és tovább hajózok egyenesen Japánig

Mazda, Nissan -> Használtautóban csak kombik találhatóak.

Honda -> Borsos az áruk, véleményt nem kerestem ezidáig.

Oké, lapozzunk: Chevrolet -> "Eszedbe se jusson."

Ezeken kívül még az Audit és a Mitsubishi-t, de ezek csak álomautóak a fenntarthatóságuk miatt.


Eddig is tudtam, hogy a kérdésben is megjelenő "tökéletes autó" nem létezik. Amiben az egyik jó, abban a másik nem és ezzel tisztában is vagyok. De az, hogy ilyen negatív véleményeket kapok, néha úgy érzem, mintha csak olyanokkal találkoznék, akik szívből utálják az éppen keresés alatt álló márkát, típust.


Nem tudom, valakinek az elvárásai megegyeznek-e a sajátommal, hogy egy konkrét példát tudjon mondani nekem, vagy legalábbis egy irányt, hogy elindulhassak, mert nyár végére szükségem lesz egy autóra és jól sejtettem, hogy hosszú folyamat lesz ez a vadászás.


Akkor az elvárásaim:

- Igaz, városban is használnám, de legfőképp utazni lenne rá szükségem (ne kelljen azon agyalnom, hogy el tudna-e vinni az ország másik felére, legyen megbízható), ezért javasolták és én is gondoltam a benzinesre (habár nekem semmi bajom a dízellel, elég sokan ellenzik, többek közt a szerelőm is)

- 8-9 liternél álljon meg a fogyasztása a városban

- Masszív és szívós legyen (ne kelljen a szükséges ellenőrzéseken kívül túl sokszor hurcolgatni a szerelőhöz az autót, mert nehezen tudom nélkülözni munkám miatt)

- Kicsi kocsi legyen, de ne olyan, mint egy Seicento, hanem körülbelül mint egy Golf IV (a méretei és a külseje miatt is szerettem meg oly nagyon, valami hasonló kinézetűt keresek)


Az, hogy most ilyen klíma meg olyan ülésfütés van benne az nekem egyáltalán nem nézőpont. Pont az, hogy ne legyen benne túl sok elektronika. (azért a szervót, légzsákot megkövetelek, azaz a biztonsága legyen jó, ABS meg minden ilyen "engem védő biztonsági pontok", meg jó na, én is lusta vagyok letekerni az ablakot:) )



2019. máj. 8. 21:42
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Most úgy vagyok vele, hogy ráérősen keresgélek. Amik eddig tetszettek, az a GOLF IV 1.9 TDI és a Honda Jazz. Ezek sajnos borsosak, de ha elcsípek egy jó ajánlatot, akkor majd lecsapok rájuk.

Az eddig tanácsként, irányárként említett autók közül még a Leon fogott meg egy picit, Suzuki-t nem akarok a töréstesztjei miatt sem, de figyelgetem majd azokat is.


Köszönöm a segítséget!

2019. máj. 9. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!