Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autótuning szabályok valaha...

Autótuning szabályok valaha is meg fognak változni?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenki ismeri ezt a siralmas helyzetet,hogy még egy neadjisten profik által végrehajtott tuning után ide-oda futkározni,papírokért százezreket perkálni és reménykedni hogy a biztosúr jó kedvben van, de volt-e az utóbbi 10 évben olyan személy/politikus aki akart is valamit tenni, valami értelmesebb szabályokat bevezetni?(pl az UK-hoz hasonlóakat) Bevándorlókon kívül más "varázsszót" már évek óta nem hallottam ha politikáról van szó. Ezt csak az utóbbi AMTS-en lévő előadás váltotta ki belőlem, ahol abszurd érvekkel próbálták védeni ezt az idejétmult rendszert.

2019. máj. 9. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Amíg sokaknak az ordító kipufogó és az ömlő fekete füst jelenti a tuningot, addig inkább szigorítani kellene.
2019. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Azt ugye tudod, hogy az Egyesült Királyságban az illegális átalakítás és bizonyos szabálysértések esetén a kocsidat elkobozzák és bezúzzák? Otthon jó lenne, az összes kormolós TDI menne a kohóba, meg a 150 decibelt fújó 1.4-es rizsrakéták :D


Nem tudom mi az idejét múlt rendszer. A gyártók sok pénzt belefektetve kitaláltak valamit, megtervezték, kitesztelték, jóvá hagyatták egyszóval drága pénzért kifejlesztették. Na majd ezt a Telepi Tuner Jóska megszakérti, mert van aldis krovakészlete... :D


"Elviekben" most is csak jóváhagyási jellel ellátott alkatrészek építhetők be, ezeket lehet is engedélyeztetni. Az átlag paraszt ilyet vesz? Dehogy vesz ilyet, hát az drága. Jó lesz e-bayről meg aliexpressről a E jelölés nélküli :D


Vezessük be inkább a svájci rendszert. Ott bármit beírnak a forgalmiba aminek van jóváhagyási engedélye. Igaz a műszakiról a legkisebb hiba esetén is kidobják az autót. Ott a magyar autópark jó 75%-a közlekedésre alkalmatlan minősítést kapna. :D


Pontosan melyik szabály ellen van kifogásod?

2019. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem itthon nem lesz változás ezen a téren sajnos. :(
2019. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyesnél a pont. Míg tuning itt 90%-ban azt jelenti, hogy valami ezeréves roncsra kell a gyárkémény és a túlméretes felni stb, addig jobb is ha nem engedik.

A normális tuning ott kezdődik, hogy van egy műszakilag hibátlan alap, és nem is az szab határt, hogy jó lesz az olcsóbb is, meg a szomszéd Pista okosban megoldja az összeszerelést, mert nem akar költeni a profi műhelyben.

2019. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Persze, könnyű azt mondani, hogy amíg sok a hulladék tuning addig nehéz változtatni, de fordítva is igaz, amíg ilyen macerás a legális út, addig sok a tróger.

Nekem tuning autóm van, de azt mondom, hogy ha élhetőbb lenne a rendszer, akkor szimplán még szigorítani kellene a szabályokat. De aki hajlandó legálisan csinálni, azt ne akarják elgáncsolni mindenáron. De amíg ez egy egyszerű és olcsó pénzbeszedési módszer addig úgysem fog változni semmi.

2019. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Ja és az én voksom is a svájci rendszer mellett van


#5

2019. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

"hogy ha élhetőbb lenne a rendszer, akkor szimplán még szigorítani kellene a szabályokat."


Nem a szabályokat kellene szigorítani, azok elég szigorúak. Be kellene őket tarta(t)ni...

2019. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak az a bajom hogy minél több lehúzásra van építve a rendszer. Addig értem hogy megveszek egy ilyen-olyan jellel ellátott, TÜV papiros alkatrészt, műhelyel beszereltetem, átmegy a műszakin és csókolom (tudtommal így megy az UK-ban, logikus szabályokkal egyetemben, hogy azért ne süketitő vagy épp használhatatlanul ültetett a kocsi), ugyanott van mint minden másik autó. Az hogy szomszéd Pista bekókányol valamit az mindennapi dolog, csak gyári dolgokkal történik, ezért nem tűnik fel senkinek, pedig az pont annyira hullhat szét.
2019. máj. 10. 19:26
 9/14 anonim ***** válasza:

"Addig értem hogy megveszek egy ilyen-olyan jellel ellátott, TÜV papiros alkatrészt, műhelyel beszereltetem, átmegy a műszakin és csókolom"


Ezt meg tudod csinálni itthon is, akkor mi a gond? :)

2019. máj. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a gond amikor a rendőr kérdezi hogy akkor na bevan-e írva a forgalmiba.
2019. máj. 11. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!