Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Napi 300km esetén érdemes havonta az autót szervizeltetni hogy minden rendben legyen?

máj. 16. 12:35  Privát üzenet  

A válaszok
Ha megteheted, igen.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 16. 12:39 Privát üzenet
Hétköznapokon? Az havi 6E km, egy dízelnél 20-30E az olajcsere periódus, szóval szerintem ráérsz 3-4 havonta szervizeltetni.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 16. 12:50 Privát üzenet

Nem. Akkor kell szervizbe vinni, ha elérte a csereperiódust. (ha ez 30.000, akkor azért 20-25000 között legkésőbb érdemes elvinni, ha hosszúéletű motort szeretnél).

Ezen kívül csak akkor, ha valami gond van. Elkopott a fékbetét, világít a checkengine, fogy a hűtőfolyadék, stb...

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 16. 13:15 Privát üzenet
Még normális olajjal sem mennék többet 12-14.000 km-nél egy cserével, szóval 2 havonta bőven jó

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 16. 13:32 Privát üzenet
Én bizonyos kilóméterszám után szervízelem az autót, nem időközönként. És nem megyek napi 300 km-t, ahogy te sem fogsz hosszú távon.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 16. 20:42 Privát üzenet

Én napi 250km-t megyek már 14 éve. Igaz, hogy nem minden egyes munkanapon. De ez a használat, folyamatos hosszú táv, relatív kevés hideg-járat, kevés ajtónyitogatás, kevés ki-beszállás, kevés fékezés, kevés váltás, stb., sokkal jobban kíméli az autót, mintha minden nap 10-szer 10km-t mennél városban.

Nálad ez havi kb 6000km. Elég luxus lenne egy minőségi olajat ilyen sűrűn lecserélni. Pláne a használat módja miatt, amit írtam. Olajcserén felül, ha nincs semmi baja az autónak, mit vársz, hogy mit csináljanak vele a szervizben? Szerintem is elég 3 havonta elmenni egy olaj- és szűrőcserére. Minden második olajcserekor mehet a légszűrő, üzemanyagszűrő, pollenszűrő. A többi meg eseti jelleggel, ha valami meghibásodást tapasztalsz.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 16. 21:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdemes egy félig leomlott földházhoz falfelhúzás helyett könnyszerkezetes házat hozzáépíteni? (Amennyiben statikailag rendben van. Erre van esély mert a gerendákkal párhuzamos fal omlott le. )
Érdemes még elmenni magán orvoshoz a 14 hét után? Hogy tutira minden rendben van e?
Mikor és milyen genetikai tesztet/teszteket érdemes megcsináltatni? Mennyibe kerül/kerülnek? Ti miket csináltattatok? Minden rendben volt?
Biztos minden rendben velem? Érdemes-e fordulnom segítséghez?
37 évesen mennyi az esély a beteg babára? Idáig minden rendben van 14 hét . Aminora érdemes elmenni?
Kicsit csöpög az autómon [Mercedes C W203-as) a hűtővíz. Arra gondoltam lecseréltetem a hőtővizet azon túl, hogy a csöpögést megszüntettetem, mit gondoltok érdemes lenne még...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!