Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 300km esetén érdemes...

Napi 300km esetén érdemes havonta az autót szervizeltetni hogy minden rendben legyen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, igen.
2019. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Hétköznapokon? Az havi 6E km, egy dízelnél 20-30E az olajcsere periódus, szóval szerintem ráérsz 3-4 havonta szervizeltetni.
2019. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Akkor kell szervizbe vinni, ha elérte a csereperiódust. (ha ez 30.000, akkor azért 20-25000 között legkésőbb érdemes elvinni, ha hosszúéletű motort szeretnél).

Ezen kívül csak akkor, ha valami gond van. Elkopott a fékbetét, világít a checkengine, fogy a hűtőfolyadék, stb...

2019. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Még normális olajjal sem mennék többet 12-14.000 km-nél egy cserével, szóval 2 havonta bőven jó
2019. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én bizonyos kilóméterszám után szervízelem az autót, nem időközönként. És nem megyek napi 300 km-t, ahogy te sem fogsz hosszú távon.
2019. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én napi 250km-t megyek már 14 éve. Igaz, hogy nem minden egyes munkanapon. De ez a használat, folyamatos hosszú táv, relatív kevés hideg-járat, kevés ajtónyitogatás, kevés ki-beszállás, kevés fékezés, kevés váltás, stb., sokkal jobban kíméli az autót, mintha minden nap 10-szer 10km-t mennél városban.

Nálad ez havi kb 6000km. Elég luxus lenne egy minőségi olajat ilyen sűrűn lecserélni. Pláne a használat módja miatt, amit írtam. Olajcserén felül, ha nincs semmi baja az autónak, mit vársz, hogy mit csináljanak vele a szervizben? Szerintem is elég 3 havonta elmenni egy olaj- és szűrőcserére. Minden második olajcserekor mehet a légszűrő, üzemanyagszűrő, pollenszűrő. A többi meg eseti jelleggel, ha valami meghibásodást tapasztalsz.

2019. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!