Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan tudtatok átszokni...

Ti hogyan tudtatok átszokni kis autóról nagyra?

Figyelt kérdés
Már aki olyat használ. :) Sok tanulóautó van, ami azért nem nagy (Jazz, Wagon R, Fiesta, stb.), sőt mondhatni tipikus kisautó (persze nyilván van az ellentettje is), aki ilyen tanult, hogy szokta meg a nagyobb kaliberű kocsikat? Gondolok itt az átlagos utazó/családi autókra (Mondeo, 406, 407, Passat, Vectra, Insignia, stb. stb.) hogy akkor még a nagy terepjárókról, limuzinokról ne is beszéljünk? Nehezebb őket vezetni? Parkolni nyilván nem egyszerű.

2019. máj. 21. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, Mondeon tanultam vezetni.

De az egyik ismerősöm II Punton, aztán sajátnak is Puntot vett, mert nem mer nagyobbat vezetni, azt szokta meg.

Egy barátnőm egy vw polon tanult vezetni, most mazda 6-tal illetve Kia Carenssal megy.

Azt mondja, hogy nem nehezebb vezetni, csak rá kell érezni. Először fura lesz, de sokkal jobb, mint egy kisautó. A parkolás macerásabb, de megoldható.

2019. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom én Touran-on tanultam, de régi ezres swift volt az első autóm, pár hónapja megkaptam fater Scénicjét és igazából olyan nagy átszokásra nem volt szükség hiába sokkal de sokkal nagyobb. Igazából amit megszokni picit nehezebb volt az az, hogy az előzés nehezebb volt mivel nagyon lassan gyorsul a nagy bódé, de ettől függetlenül imádom, 500 kmes út múlva sincsenek hát vagy akármilyen fájdalmaim.

A suzukimat is szerettem, de 50 km után már sajgott mindenem kb.

2019. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen sokféle céges autó van. Senkinek nincs "saját" céges autója, azzal megy amelyik épp szabad. Így egyik nap egy kis Citroen Nemoval, másnap Insigniával, utána meg Citroen Jumperrel megyek. Igazság szerint az első pár km furcsa csak, utána hamar meg lehet szokni. Mindegyik ugyan úgy működik, ugyan úgy kell kezelni, csak a méret más. Parkolásnál, szűk manőverezésnél kell csak jobban figyelni.
2019. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kaloson tanultam, Swiftem van, de gyakran csenem el a családi autót Seat Alhambrát, meg A Omegát, eleinte nehéz volt, de sok km után ráéreztem, ha akartam ha nem, pedig mai napig úgy érzem, hogy a saját Swiftem "nem érzem" aztán mégis... ja, meg MAN 14.280 típusú járgányon tanulok vezetni, wleinte fel akartam adni, túl magasra tettem a lécet, gondoltam, aztán egyre jobban megy a dolog, már városba is mehetek, ami nagy szó nékem. Szinte nulla B jpgsi tapasztalattal meg 6 óra rutin után a 7. órán beengedtek a városba.
2019. máj. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ülést, tükröket, kormányt beállítottam és készen is volt az átszokás.

Parkolásnál pl meglepődtem, hogy kocka Transittal és annak óriás, ill. nagy látószögű tükrével milyen könnyen ment.

2019. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt nehéz. Honda Jazz volt a tanulóautóm, otthon akkor Golf 4-ünk volt. Aztán lett belőle egy Ford Focus C-max (itt az első pár hétben fura volt beállni a garázsba: azt kell tudni, hogy a garázsunkba úgy lehet beállni, hogy a jobb tükör kb 3 centire van a faltól, tolatva). Közben megcsináltam a C kategóriát is, múlt nyáron furgonoztam egy hónapot, szóval már nem vagyok megilletődve, ha kombival vagy furgonnal kell mennem. Mondjuk az is közrejátszik, hogy imádok vezetni, minden lehetőséget megragadok. 20/F
2019. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!