Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy hallottam hogy erősebb...

Úgy hallottam hogy erősebb autóval könnyebb közlekedni, mert van tartalék benne, igaz ez?

Figyelt kérdés
2019. máj. 31. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire tudod kordában tartani a sok lovat... veszélyes ám, ha kicsúszik a kezedböl a gyeplő, és szét szalad a ménes :-)

Nyílván vannak olyan helyzetek, amikor előny, ha van erő tartalék, de városi használatra fölösleges erőgépet venni.

2019. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
a hegyvidéki országúti előzés az egyetlen olyan szituáció ahol jól jön a plusz teljesítmény.
2019. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Gyenge autóval is jól el lehet közlekedni, de pl. egy szívó 1.2-estől még véletlenül se várjuk azt hogy dombnak felfele 70 km/h-ról ötödikben még gyorsulni fog. Annyi a könnyebbség egy erősebb autóban, hogy kevesebbszer kell visszaváltani. Meg az előzések biztonságosabbak végrehajthatóak vele.
2019. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Konnyebb, amiota 1.0- s autom van, sokáig tart míg reggel.kikanyarodok forgalomban a főúton, mert tudom, hogy nem tudok felgyorsítani es utolérnek. A nagy autóval sosem.volt ilyen gondom
2019. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem két autóm van. Egyik sem egy tipikus izomautó, erőgép. Azonos tömeg mellett (1,2-1,3 tonna) az egyik 100 lóerős, a másik 160. Nem óriási különbség, de azért észrevehető. Főleg mert az erősebb nyomatékból is többet ad. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az erősebbel élvezetesebb a vezetés. De a 100 lóerős is bőven elég normál közlekedésre. Városban is elég, arra meg pláne, hogy autópálya, 130, tempomat be.

Igazság szerint nekem a 160 lóerősnél se kellene sokkal erősebb autó. Lehet vele kifejezetten dinamikusan haladni. Nagyon ritka, hogy félgáznál jobban lenyomnám a gázpedált. És az adó is még tűrhető rá.

Viszont volt már, hogy a 160 lóerőből ültem át 70 lóerőbe. Na az fura volt. Lomhának éreztem. De szerintem csak megszokás kérdése. Nyilván emelkedőn és előzéseknél jobban vissza kell pakolni a váltót és nagyobb helyet számításba venni.

2019. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Amíg valakinek az a célja, hogy a nála gyengébb autókat előzgesse, addig persze. Csakhogy ez egyrészt egy öngerjesztő folyamat, mert ugye az erősebbnél is mindig van erősebb. Így jutottunk el mára oda, hogy az 50 után a 100, 150 majd 200 lóerős motorteljesítmény teljesen hétköznapos lett személyautókban (holott a forgalom átlagos tempója egy jottányit sem nőtt).

Másrészt ettől még nem leszel jobb sofőr. Aki igazán meg akar tanulni közlekedni az pont, hogy valami nagyon alacsony lóerő/tömeg arányú járművel kell, hogy próbálkozzon. A billenős ZIL-el is fel lehet gyorsítani 90-re (elvileg), csak épp sokkal tovább tart és ezért aki ilyet vezet az sokkal jobban oda fog figyelni arra, hogy hol mennyit veszít a jármű a dinamikájából, hol kell kezdeni fékezni, satöbbi. A "megoldom lóerőből" nem igazán megoldás, csak készség helyettesítő.

2019. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.


Sokkal egyszerűbb a forgalomba becsatlakozás (pl. autópályára felhajtás), sávváltás, előzés, nehezebb vele lefulladni.

2019. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyértelmű, kérdés mit takar az "erős" kocsi, mert ez relatív nekem 300 lóerőtől kezd erős lenne egy kocsi, persze függ a súlytól is
2019. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lepadlóznék egy koenigsegg jesko-t.60km/órától mit élnék meg...
2019. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Könnyebb.

Egy előzésbe, besorolásba nehezebb egy gyenge autóval boldogulni. Pár kellemetlen másodperc.

2019. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!